שחר פאר בתדרוך (צילום: אור גץ)
שחר פאר. | צילום: אור גץ

במסיבת עתונאים במלון "דניאל" בהרצליה נפתחו באופן רשמי הכנות נבחרת הטניס של ישראל למפגש עם צ'כיה שיערך בסוף השבוע הבא ברמת השרון.

אחרי כל ההמולה לקראת המפגש עם רוסיה, נראה כי המשחק מול הצ'כיות על מקום בבית העליון הבכיר גם בעונה הבאה שומר על פרופיל שקט גם בתקשורת וגם אצל הקהל.

מאמן הנבחרת, עודד יעקב, מסביר: "אחרי החוויה הגדולה מול רוסיה, יש רגיעה חיובית לקראת המפגש עם צ'כיה. קודם לא ידענו למה לצפות, איך זה יהיה מול הקהל הביתי וכעת הבנות הרבה יותר רגועות ונינוחות ויודעות בדיוק כיצד להצל את הביתייות על הצד הטוב ביותר".

לגבי יחסי הכוחות הוסיף יעקב: "הנבחרות שקולות על הנייר. יש פערי דרוג קטנים, אבל גורם הביתיות הופך אותנו לפייבוריטים ולומר את האמת, הנצחון תלוי בנו. נהיה במיטבנו, ואז נביא את שלושת הנקודות".

"אנחנו רוצים להישאר בשמיניה המובילה בבית העליון הבכיר, אבל גם אם נרד לשמיניה השניה זה עדין הישג אדיר ומיקום נפלא לנבחרת".

אין ספק שהיעדרותה של הכוכבת הצ'כית ניקול ואידיסובה החליש את הצ'כיות. את הנבחרת הצ'כית מובילה לוסי סאפארובה, המדורגת במקום ה-39 בעולם, לצידה פטרה קביטובה האלמונית המדורגת 98 בעולם, איבט בנסובה המדורגת 132 בעולם וקווטה פישקה הוותיקה, שמדורגת במקום החמישי בעולם בזוגות.

סאפארובה, כמו שחר פאר, הפתיעה בתחילת 2007 כשהגיעה לרבע גמר אליפות אוסטרליה וגמר פאריז עם שורת נצחונות על שחקניות טופ 10, ביניהן ג'סטין הנין, סבטלנה קוזנצובה וניקול ואידיסובה, אך השנה נחלשה והפסידה את רוב משחקיה בסיבוב הראשון או השני בטורנירים השונים.

קביטובה, בת 18 בלבד, נכנסה לתודעה כשניצחה את וונוס וויליאמס בטורניר ממפיס. בנסובה היתה בעבר שחקנית טופ 50 ונחלשה אף היא.

"ואדיסובה לא הפתיעה אותנו כשלא הגיעה. היא גרה בארה"ב ולא מחויבת למדינה שלה, אבל יש לה הרבה מחליפות טובות. יש עומק רב בטניס הצ'כי - שלוש שחקניות מאלה שיגיעו חובטות ביד שמאל ולכן אנחנו נתאמן כל השבוע מול שחקנים שמאליים", הוסיף יעקב. "החולשה העיקרית של הצ'כיות, תהיה מנטלית, קשה לשחק מול אצטדיון מלא ורועש ודי עוין".

גם בהרכב הישראלי בוצע שינוי, כשחן אסטרוגו בת ה-18, שנכנסה לאחרונה לדרוג העולמי (935) החליפה את קרן שלמה בהרכב לצידן של שחר פאר, ציפי אובזילר ויוליה גלושקו. פאר נעדרה ממסיבת העתונאים, עקב אימונים בברצלונה ותנחת בימים הקרובים בארץ. בתחילת השבוע תחל הנבחרת באימונים משותפים.

ציפי אובזילר, שחזרה לאחרונה לטופ 100 הוסיפה: "הקהל יהיה המפתח להצלחה. אנחנו קרובות בדירוג וביכולת לצ'כיות. מבחינה אישית כל דבר שעושים פעם שניה, קל יותר מהפעם הראשונה. אנחנו יודעות בדיוק למה לצפות הפעם".

משה חביב, יו"ר האיגוד מסר בשורה טובה לקהל, על מגרש חניה חדש בן 600 מקומות סמוך מאוד לאצטדיון. "קיבלנו המון מחמאות מה-ITF על אירגון המשחקים מול רוסיה ושבדיה, אנחנו כבר מנוסים".

בתגובה על מחירם היקר של חלק מהכרטיסים הוסיף חביב: "הקצינו כאלף כרטיסים מוזלים. אסור לשכוח שזה משחק בבית עליון וזו הפקה יקרה".