רוג'ר פדרר שואג משמחה (צילום: Lucas Dawson, GettyImages IL)
במרחק ניצחון מסמפראס. פדרר | צילום: Lucas Dawson, GettyImages IL

רוג'ר פדרר רחוק ניצחון אחד מהשוואת שיאו של פיט סמפראס שעומד על 14 זכיות בטורנירי גראנד סלאם. השוויצרי, המדורג 2 בעולם, הביס היום (חמישי) את אנדי רודיק, 2:6, 5:7 ו-5:7 בדרך למשחק הגמר, שם יפגוש את המנצח במשחק בין רפאל נדאל (1) לפרננדו ורדסקו (14).

כמו לאורך כל הטורניר, גם הפעם פדרר הציג טניס מעולם אחר, חבט 16 אייסים, ביצע 15 טעויות בלתי מחוייבות בלבד ולא הותיר שום סיכוי לרודיק האומלל.

פדרר שבר את ההגשה של רודיק כבר במשחקון השלישי של המערכה הפותחת ושבר שוב כעבור שני משחקונים בכדי לעלות ל-1:4 מבטיח. השוויצרי חבט 13 ווינרים במערכה הראשונה וסיים אותה עם 2:6 קליל כעבור 32 דקות בלבד.

המערכה השניה הלכה צמוד יותר כשהשניים שומרים על משחק ההגשה שלהם עד למצב של 5:5, אז פדרר הפעיל לחץ על רודיק שביצע 3 טעויות בלתי מחוייבות ונשבר. פדרר הגיש למערכה, אותה סיים בניצחון 5:7.

רודיק פתח בסערה את המערכה השלישית וניצח את שני משחקוני ההגשה שלו מבלי לאפשר לפדרר לצבור ולו נקודה אחת.

השוויצרי מנגד, שמר גם כן על ההגשה עד למצב של 4:4 ועלה ל-0:30 במשחקון ה-9 אל מול ההגשות של רודיק. האמריקני התאושש ועלה ל-4:5, פדרר השווה ואז הצליח לשבור ל-5:6 בכדי להגיש למערכה ולמשחק כולו. את המשחקון המכריע פדרר לא הרשה לעצמו לאבד וקינח עם מכת כף יד משובחת בדרך ל-5:7 במערכה ו-0:3 במשחק כולו.

נשים: סרינה ווליאמס ודינארה סאפינה יתמודדו בגמר

אלופת אוסטרליה ב-2007, 2005 ו-2003, סרינה וויליאמס, התקרבה מאוד הבוקר לתואר הרביעי שלה ביבשת החמישית כשניצחה את יריבתה העיקרית לתואר, אלנה דמנטייבה, בחצי הגמר 3:6 ו-4:6. בכך עצרה וויליאמס רצף של 15 ניצחונות של הרוסיה מתחילת העונה.

כשהגג היה סגור וסרינה לא סבלה מהחום, היא הציגה את משחקה הטוב בטורניר.

"לא זזתי כ"כ טוב על המגרש מזמן, אפילו הייתי קצת בשוק מזה", אמרה וויליאמס, שברבע הגמר היתה רחוקה רק משחקון אחד מלהיות מודחת מול סבטלנה קוזנצובה.

סרינה שברה ל-3:5 במערכה הראשונה בדרך לזכיה בה. דמנטייבה הוליכה 0:3 במערכה השניה, אבל סרינה שברה פעמיים בחזרה ל-3:4, דמנטייבה עוד החזירה שבירה ל-4:4, אבל סרינה זכתה בשני המשחקונים הבאים בדרך ל-4:6 ומקום בגמר.

היריבה בגמר: סאפינה

דינארה סאפינה, המדורגת שלישית, עלתה לגמר גראנד סלאם שני בקריירה שלה עם ניצחון 3:6 ו-6:7 בדרבי רוסי על ורה זבונרבה. סאפינה הגיעה לגמר הרולאן גארוס ב-2008 ונכנעה לאנה איבנוביץ'. המאבק מול סרינה יהיה לא רק על הגביע, אלא גם מאבק ישיר על המקום הראשון בעולם.

סאפינה שברה ראשונה ל-1:2 במערכה הראשונה, אבל זבונרבה שברה בחזרה והגישה ל-2:3, סאפינה העלתה את הרמה ועם הגשות ראשונות מדהימות, זכתה בארבעה משחקונים רצופים וזכתה במערכה עם 3:6.

במערכה השניה זבונרבה נלחמה, שברה ל-2:3, אך נשברה מיד בחזרה. זבונרבה, שתעלה למקום החמישי בעולם בדירוג הבא, שברה שוב ל-5:6, אך כשהגישה למשחק, מעדה וסאפינה לקחה את המשחק לשובר שוויון, בו ניצחה 4:7.

סאפינה אמר בסיום: "תודה לקהל שתמך בי היום, זבונרבה לקחה בקלות את כל משחקיה, אני נאבקתי קשה בכל משחק וכנראה שזה הכין אותי להיום. מילדות זה החלום שלי להיות ראשונה בעולם, ואני אתן הכל מול סרינה ומי שתנצח ראויה למקום הראשון".

סאפינה עולה לגמר אחרי שאחיה, מאראט, היה במעמד הזה פעמיים. "עד עכשיו אני נזכרת בדמעות ביום שבו הוא זכה, הוא היה ונשאר הגיבור שלי, ואני מקווה לבוא בעקבותיו, הפעם הוא יצפה בי", היא אמרה.