ציפי אובזילר מרוצה (צילום: עודד קרני)
עלתה על הציפיות - אובזילר | צילום: עודד קרני

יום המשחקים השני ברמת השרון, יפגיש היום (ראשון) את שחר פאר ואיבטה בנסובה, בקרב שיביא את המנצחת ליתרון 1:2 בסיכום הכללי בין ישראל לצ'כיה בגביע הפדרציה.

בנסובה המדורגת במקום ה-95 בעולם, תעלה לשחק נגד פאר במקום לוסי ספארובה, שהפגינה נגד ציפי אובזילר יכולת חלשה למדי, וביקשה מקפטן הנבחרת הצ'כית לא לעלות לקרב נגד שחר פאר.

לאחר ההפסד המפתיע של פאר לפטרה קביטובה המדורגת 100 בעולם, מנסה המחבט מס' 1 של ישראל, לתקן את הרושם והתוצאה, מול מתמודדת בכירה יותר, ספארובה שניצבת במקום ה-40 בסבב.

ציפי אובזילר שחיפתה על ההפסד של פאר נגד קביטובה עם ניצחון ענק על ספארובה, תעלה למשחק נגד קביטובה מיד בתום המפגש בין פאר לבנסובה.

לאחר ההפסד לנבחרת רוסיה בחודש פברואר האחרון, המאבק בין ישראל לצ'כיה הוא על ההישארות בבית העליון של גביע הפדרציה, בו חברות 8 הנבחרות הטובות בעולם.

איבטה בנסובה בת ה-25, דורגה בשיאה במקום ה-33 בפברואר 2005, כשברזומה שלה לא מופיעים הישגים מרשימים למדי. בסבב ה-WTA יש לבנסובה תואר אחד בלבד, כשבגראנד-סלאמים לא נחלה הצלחה גדולה - סיבוב שלישי באוסטרליה 2006 היה לשלב הגבוה ביותר בטורנירים הגדולים.

החודש היא רשמה הישג מרשים כשהעפילה לגמר טורניר אסטוריל כשהיא מדיחה בדרך את סלאביה פנאטה ומפסידה בגמר לקירלינקו, הישג שהקפיץ אותה מהמקום ה-132 עד למקום ה-95.