שחר פאר באינדיאן וולס (צילום: רויטרס)
הפסד מכובד במעמד מכובד. שחר פאר | צילום: רויטרס

שחר פאר, הטניסאית הבכירה של ישראל, וג'יסל דולקו הפסידו הערב (שבת) בגמר טורניר הזוגות של האינדיאן וולס מול ויקי אזרנקה ו-ורה זבונרבה, אחרי 6:4 ו-3:6 במערכות ו-10:5 בסופר טיי-ברייק.

תואר הזוגות האחרון של פאר הושג על ידה ב-2007 כששיתפה פעולה עם סאניה מירזה ההודית וזכתה בטורניר סטאנפורד, אך הישראלית נכשלה בניסיון להשיג זכיה נוספת אחרי הפסד דרמטי.

המערכה הראשונה היתה צמודה, עד שזבונרבה ואזרנקה שברו במצב של 4:4 ואח"כ ניצחו במערכה. במערכה השניה הישראלית ושותפתה ניצחו ב-4 משחקונים רצופים ועלו ליתרון 1:4 בדרך לניצחון 3:6.

בטורניר הזוגות באינדיאן וולס אין מערכה שלישית אלא סופר טיי-ברייק. הבלארוסית והרוסיה הובילו 5:6 ומשם נכנסו למומנטום עד לניצחון 5:10 וזכיה בתואר הזוגות.

כל אחד מהצמדים בגמר הבטיח לעצמו 700 נקודות דירוג ו-118 אלף דולר ביחד. זבונרבה ואזרנקה זכו ב-237 אלף דולר ו-1,000 נקודות דירוג.

מערכה ראשונה - 4:6 לזבונרבה ואזרנקה
פאר ודולקו פתחו חזק את משחק הגמר וניצחו במהרה את משחקון ההגשה הראשון, בלי לאבד נקודה. הישראלית ושותפתה המשיכו אם המומנטום במשחקון הבא ועלו ל-0:15, אבל יריבותיהן התעשתו וניצחו את כל הנקודות כדי לנצח במשחקון ולהשוות.

שחר פאר ודולקו הובילו 0:30 במשחקון השלישי, אך זבונרבה ואזרנקה הישוו. הישראלית הצליחה לזכות בשתי הנקודות הבאות ולשמור על ההגשה, 1:2 לפאר ודולקו במערכה.

הזיג-זג נמשך, כאשר אזרנקה וזבונרבה שוב לא התקשו לשמור על ההגשה. פאר ודולקו הובילו במשחקון הבא 15:40 ושתי נקודות ניצחון. הרוסיה והבלארוסית צימצמו בנקודה הבאה אך הפסידו לאחר מכן - 2:3 לפאר ודולקו במערכה.

המשחקון הבא היה מהיר מאוד, כאשר הישראלית ושותפתה התקשו עם ההגשות של יריבותיהן והפסידו בלי לקחת נקודה אחת - שוב שיוויון במערכה. פאר ודולקו המשיכו לשמור על ההגשות גם במשחקון הבא, בלי הרבה בעיות, ועלו ל-3:4.

גיסלה דולקו טניסאית (צילום: Quinn Rooney, GettyImages IL)
הגיעו עד לבאר אך לא שתו. דולקו | צילום: Quinn Rooney, GettyImages IL

דולקו ופאר עלו נחושות למשחקון הבא במטרה להשיג שבירה ראשונה ועלו ל-0:30. זבונרבה ואזרנקה לא נשברו והגיבו בשלוש נקודות רצופות, פאר ודולקו הישוו ל-40:40. בנקודת ההארכה הקריטית זכו הרוסיה והבלארוסית ושמרו בקושי על ההגשות והישוו ל-4:4.

אחרי שפאר ודולקו לא פיספסו שבירה הן נקלעו לפיגור 40:15 במשחקון הבא. יריבותיהן לא פיספסו את ההזדמנות והשיגו שבירה ראשונה במשחק, במשחקון קריטי מאוד, ועלו ל-4:5 עם הזדמנות לסגור את המערכה. פאר ודולקו הפסידו גם במשחקון הבא ונקלעו לפיגור במערכות.

מערכה שניה - 3:6 לפאר ודולקו
המומנטום של אזרנקה וזבונרבה נמשך כשהן השיגו שבירה נוספת עם פתיחת המערכה השניה ועלו ל-0:1. פאר ודולקו לא ויתרו והגיעו ל-40:40 במשחקון הבא, ובסופו של דבר הישוו אחרי שהשיגו את השבירה הראשונה במשחק.

את המשחקון הבא הישראלית ושותפתה ניצחו בקלות ובלי לאבד אף נקודה ועלו ליתרון ראשון במערכה השניה - 1:2. לאזרנקה וזבונרבה היתה נקודת משחקון אח"כ, אך פאר ודולקו הישוו ל-40:40 ובסופו של דבר שברו פעם נוספת וזכו במשחקון שלישי רצוף.

במשחקון הבא פאר ודולקו הוליכו 30:40, אך בנקודה הבאה עשו טעות כפולה (השלישית במשחק). למזלן הן זכו בנקודת ההארכה ועלו ליתרון גדול של 1:4. אזרנקה וזבונרבה יצאו מהמשבר וניצחו בקלות במשחקון הבא.

הישראלית ושותפתה שמרו על ההגשה בלי בעיה במשחקון הקריטי שהיה לאחר מכן, עלו ליתרון 2:5 עם הזדמנות לסגור את המערכה. הרוסיה והבלארוסית השיגו שתי נקודות ניצחון במשחקון הבא וצימצמו ל-5:3, אך פאר ודולקו ניצחו בלי בעיות במשחקון הבא והגמר הלך לסופר טיי-ברייק.

סופר טיי-ברייק
זבונרבה ואזרנקה הגישו בתחילת הסופר טיי-ברייק וזכו בנקודה הראשונה, לאחר מכן טעות כפולה של שחר פאר העלתה את יריבותיה ל-0:2. דולקו ופאר צימצמו, אזרנקה וזבונרבה עלו ל-1:3, אך הישראלית ושותפתה הישוו.

פאר ודולקו הגישו בנקודה הבאה, אך לא ניצלו זאת ונקלעו לפיגור 4:3. הדרמה נמשכ, כאשר שחר והארגנטינית שוב הישוו אחרי שהשיגו שבירה. יריבותיהן שמרו על ההגשות בנקודה הבאה ואח"כ השיגו שבירה שהעלתה ל-4:6.

המומנטום של אזרנקה וזבונרבה נמשך, כשהן עלו ליתרון 5:8 ובמצב מצוין לנצח את המשחק. פאר ודולקו הגישו, אך יריבותיהן שברו ועלו ליתרון קריטי 5:9 עם נקודת משחק. דולקו ופאר שוב הגישו אך שוב נשברו והפסידו את משחק הגמר.