ציפי אובזילר (צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE)
אובזילר. ניצחון קליל ב-43 דקות | צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE

ניצחון ראשון במשחקה הראשון העונה בסבב הנשים קצרה הלילה (בין רביעי לחמישי) הטניסאית הוותיקה ציפי אובזילר בת ה-35. אובזילר, כנראה באליפות אוסטרליה האחרונה שלה, ניצחה 1:6 ו-0:6 את סוזנה אונדרסקובה מצ'כיה, 182 בעולם, תוך 43 דקות בטורניר המוקדמות.

אובזילר, 177 בעולם, תפגוש בסיבוב המוקדמות השני את הפולניה בת ה-18, אורסולה רדוונסקה, המדורגת 127 בעולם. אורסולה, אחותה של אגנשיקה שחקנית הטופ 10, ניצחה בתוצאה דומה את נטלי ורין האיטלקיה.

אובזילר מנסה בשנה האחרונה שלה כשחקנית פעילה לעלות בפעם השביעית אל ההגרלה הראשית באוסטרליה. בשנים 2004 ו-2005 הגיעה אובזילר לסיבוב השני.

גם דודי סלע ישחק הלילה בסיבוב השני של טורניר מוקדמות הגברים מול ג'יבנו לפנטי מאקוודור בן ה-25 המדורג 216 בעולם. סלע, 106 בעולם, מדורג שלישי בטורניר המוקדמות.

נדאל, ינקוביץ', מדורגים ראשונים באוסטרליה

רפאל נדאל הוכרז הלילה כמדורג ראשון באליפות אוסטרליה ושם קץ לארבע שנים בהן הוליך רוג'ר פדרר את רשימת השחקנים בגראנד סלאם הראשון של השנה. פדרר מדורג שני, האלוף היוצא נובאק ג'וקוביץ' שלישי, ואנדי מארי רביעי.

בהיעדרו של החמישי בעולם, ניקולאי דווידנקו, מדורג ג'ו וילפריד טסונגה מצרפת, חמישי, וז'יל סימון בן ארצו שישי לפני אנדי רודיק. ילנה ינקוביץ' היא המדורגת ראשונה בין הנשים, לפני סרינה וויליאמס.
דינארה סאפינה ואלנה דמנטייבה הרוסיות מדורגות שלוש וארבע, לפני פינאליסטית 2008, אנה איבנוביץ' ו-ונוס וויליאמס.

סידני: הגמר האולימפי ישוחזר בגמר

דמנטייבה וסאפינה, שתיים מהטניסאיות הבולטות ב-2008, עלו הבוקר לגמר טורניר סידני, טורניר ההכנה העיקרי לאליפות אוסטרליה.

אלנה דמנטייבה (צילום: Sandra Mu, GettyImages IL)
דמנטייבה. במאזן 0:9 מתחילת העונה | צילום: Sandra Mu, GettyImages IL

דמנטייבה, שעלתה למאזן של 0:9 השנה, הדהימה כשניצחה בקלות את סרינה וויליאמס, השניה בעולם, 3:6 ו-1:6. דמנטייבה ניצלה סרב שני חלש של האמריקנית במערכה הראשונה, ובמערכה השנייה לסרינה נגמרו הכוחות, אחרי שורת המרתונים ששיחקה השבוע, והאלופה האולימפית עשתה במגרש ככל העולה על רוחה.

סאפינה, השלישית בעולם, ניצחה את אי סוגייאמה הוותיקה 4:6 ו-6:7 (3:7) והצטרפה אל דמנטייבה בשחזור הגמר האולימפי מאולימפיאדת בייג'ין.

איבט בנסובה הצ'כית עלתה לגמר טורניר הוברט כשניצחה 3:6 ו-1:6 את מגדלנה רבירקובה הסלובקית.