שחר פאר חוגגת (צילום: אור גץ)
פאר. לא הזיעה | צילום: אור גץ

הטניסאית הבכירה של ישראל, שחר פאר, לא התקשתה להשוות היום (שבת) את התוצאה מול אסטוניה ל-1:1 לאחר שגברה בקלות על מרט אני בשתי מערכות 1:6 ו-0:6.

פאר שעלתה לשחק לאחר שציפי אובזילר הובסה על ידי האסטונית הבכירה, קאיה קאנפי, 6:1 ו-6:3, ידעה שהיא חייבת לנצח כדי לא לסגור את הסיפור מול האסטוניות, אבל ספק אם היא עצמה האמינה שזה יהיה כל כך קל.

אני בת ה-27 ניצחה בכל שמונת משחקיה האחרונים שלה בגביע הפדרציה כשאת ההפסד האחרון שלה היא נחלה לפני שלוש שנים מול מריה ניקולסקו מרומניה. עכשיו היא יכולה להתחיל את הספירה מחדש.

זה לא היה כוחות מהכדור הראשון ופאר הצליחה בתוך שעה לנצח את שתי המערכות ולתת שקט לנבחרת. מחר תפגוש פאר את קאנפי שניצחה כאמור את אובזילר, ואילו אובזילר עצמה תפגוש את אני. לאחר המשחקים האלה ייערך משחק הזוגות שייתכן ויהיה המשחק המכריע בנוגע למנצחת במפגש. המנצחת במפגש תשחק בבית העליון השני ואילו המפסידה תידרדר לבתים האיזוריים.

 

מערכה ראשונה - 1:6 לפאר

שחר פאר הגישה ראשונה במשחק, נראתה נחושה ואגרסיבית בפתיחה ואף זכתה במשחקון הראשון. האסטונית לא נבהלה מהמשחקון הראשון והטוב של פאר, ניצחה והישוותה את התוצאה ל-1:1.

פאר המשיכה לספק טניס מסודר וניצחה גם את המשחקון השני שהיא הגישה. לפחות על פי הפתיחה היה נראה כי האסטונית לא מתכוונת לוותר בקלות. פאר הצליחה לשבור את האסטונית ועלתה ל-1:3. הישראלית שיחקה בצורה טובה, יזמה ונראתה רגוע.

במשחקון החמישי הצליחה פאר למחוק שתי נקודות שבירה של האסטונית והמשחקון הארוך ביותר במערכה הראשונה הסתיים בניצחון של פאר שעלתה ל-1:4 בדרך לניצחון במערכה כולה. היה נדמה כי אני נשברה אחרי המשחקון החמישי ופאר עלתה בקלילות ל-1:5 לפני שסיימה את המערכה כולה.

מערכה שניה: 0:6 לשחר פאר

ציפי אובזילר במשחקה מול שראפובה 24 (צילום: עודד קרני)
אובזילר. אני נראית כמו יריבה אפשרית, אפילו עבורה | צילום: עודד קרני

גם את המערכה השניה פתחה פאר עם ניצחון ועלתה ליתרון מהיר של 0:1. המגמה נמשכה ופאר לא התקשתה לנצח גם את המשחקון השני.

יחסי הכוחות, שהיו ברורים מתחילת הדרך לא השתנו ופאר עשתה את העבודה ללא כל קושי תוך שהיא מנצלת חבטות הגשה טובות ואת הטעויות הכפולות של היריבה.