אנדי רם באינדיאן ווילס (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
כמעט שחזר את ההישג מאשתקד. רם | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL

אנדי רם היה קרוב מאוד לפנות בוקר (ראשון) לשחזר את הישגו מהשנה שעברה ולזכות פעם נוספת בטורניר הזוגות באינדיאן וולס, אלא שהישראלי ובן זוגו, מקס מירני, החמיצו שלוש נקודות אליפות והפסידו בסופו של דבר לאנדי רודיק ומרדי פיש האמריקניים 3:6, 6:1 ו-14:12 בתום שעה ו-13 דקות.

רם ומירני, שהדיחו בדרך לגמר את האחים מייק ובוב בראיין, פתחו את הגמר היטב כשהם מנצלים את העייפות המסויימת של אנדי רודיק, שהפסיד זמן קצר קודם לכן לרפאל נדאל בחצי גמר טורניר היחידים. השניים הגיעו לארבע הזדמנויות שבירה, ניצלו אחת וניצחו 3:6 במערכה הראשונה.

במערכה השניה העניינים התהפכו כשהאמריקנים שברו פעמיים, ניצחו 1:6 וגררו את משחק הגמר להכרעה בסופר טיי ברייק.

שובר השיוויון המכריע היה צמוד מאוד ובסיומו התפתחה דרמה גדולה כשרם ומירני עלו ל-8:9 והשיגו את נקודת המשחק הראשונה שלהם, האמריקנים הצילו אבל הישראלי והבלארוסי עלו ל-9:10 ושוב היו רחוקים נקודה אחת מן התואר.

רודיק ופיש לא ויתרו והשיגו שתי נקודות רצופות, שהעלו אותם ל-10:11. הפעם רם, שזכה בטורניר בשנה שעברה עם יוני ארליך, ומירני הצילו נקודת אליפות ועלו ל-11:12. האמריקנים, שנתמכו על ידי הקהל ביציעים, לא טעו והשיגו שלוש נקודות רצופות בדרך לזכיה בתואר.

"אנחנו נרגשים, היתה פה אווירה מדהימה ואני שמחים על כך שניצחנו", אמר מרדי פיש בסיום המשחק. "מרדי הביא לנו את הניצחון, אני עשיתי שתי שגיאות כפולות בסופר טי ברייק וזה מגוחך", פירגן אנדי רודיק, "למזלי, מרדי היה במקום כדי לתקן".

זה היה התואר הראשון של רודיק ופיש ביחד מאז שזכו ביוסטון לפני שבע שנים. רודיק, שלא מרבה להשתתף בטורנירי זוגות, זכה בעוד שלושה תארים בקריירה בעוד פיש זכה בארבעה נוספים.