אין תמונה
התגעגעתם? היא חוזרת. קלייסטרס

בחודש מאי 2007 איבד עולם הטניס את אחת מהטניסאיות הטובות ובעיקר האהובות שהיו לו אי פעם בסבב העולמי – הטניסאית הבלגית קים קלייסטרס.

קלייסטרס, שזכתה במהלך הקריירה בגראנד סלאם אחד בלבד, באליפות הפתוחה של ארה"ב, בחרה לחזור רשמית לסבב אחרי שנתיים של הפסקת פעילות דווקא בטורניר הזה, שהאיר לה פנים בעבר. קלייסטרס גם הגיע לארבעה גמרים בטורנירי גראנד סלאם נוספים וגם זכתה בלא פחות מ- 34 תארים בסבב הנשי בתקופה קצרה יחסית לקריירה מקצוענית.

קלייסטרס דורגה למשך 19 שבועות במקום הראשון בעולם, אך לרוע המזל היא החלה לסבול מפציעות רבות. גופה בגד בה והוביל לפציעות קשות בפרק כף היד, בירך ובגב, והיא נאלצה שוב ושוב לקחת הפסקות ארוכות מהסבב לניתוחים וטיפולים.

כשקלייסטרס פרשה סופית ב- 2007, היא לא "האשימה" את הפציעות ואת חוסר מזלה, אלא כהרגלה ביססה את הפרישה על משהו חיובי - רצונה להקים משפחה - והיא אכן עשתה זאת. היא נישאה והביאה לעולם בת ועכשיו היא הרגישה שהיא מוכנה לחזור.

לא הסינדרלה הראשונה

במהלך ההיסטוריה של הענף היו סיפורי סינדרלה לא מעטים, כמו זה של לינדסי דאבנפורט שזכתה בתואר הראשון בטורניר בו נטלה חלק מיד עם חזרתה אחרי פרישה. ישנו גם את הסיפור של ג'ניפר קפריאטי שהייתה ילדת פלא בגיל 15, הסתבכה בגניבה ושימוש בסמים קלים, פרשה אבל חזרה בגדול מספר שנים מאוחר יותר כשהיא בוגרת בהרבה. יש הטוענים שקפריאטי חזרה גם כשחקנית טובה ומעניינת יותר.

אך גם יש דוגמאות פחות טובות. מרטינה הינגיס למשל, פרשה וחזרה לשחק רק כדי לפרוש שוב בבושת פנים, אחרי שבדמה נמצאו שרידים של קוקאין במהלך בדיקות שנעשו לה בטורניר ווימבלדון. הינגיס טענה מצד אחד שהיא חפה מפשע, אך מצד שני במקום להילחם ולהוכיח את חפותה, היא העדיפה לפרוש שוב – הפעם סופית, ולהותיר סביב שמה והקריירה שלה כתם גדול.

רמת האימונים המקצוענית של היום מאפשרת פיזית לקלייסטרס לחזור למגרשים, גם אחרי לידה ואחרי שלא נגעה במחבט שנתיים. הבעיה הקשה יותר היא מנטאלית, וכן בעיה של סגירת הפער שנפתח בענף מבחינת הרמה. הטניס המודרני משתנה ומשתפר לא רק משנה לשנה אלא מחודש לחודש כמעט, כוכבות צעירות ורעבות נכנסות חדשות לבקרים לסבב והתחרות נעשית קשה יותר ויותר.

הפסגה פרוצה

ובכל זאת, קלייסטרס לא יכלה לבחור עיתוי טוב יותר כדי לחזור. מבחינתה האישית קלייסטרס בוודאי יודעת שפסגת הטניס פרוצה כרגע ואין טניסאית אחת ששולטת ביד רמה. כטניסאית ותיקה, מנוסה וחכמה במיוחד, קל לה להיכנס לסבב "פתוח" שייתן לה את האפשרות להתקדם. בראייה אופטימית במיוחד, אפשר אפילו לחשוב על אפשרות של זכייה בתואר גראנד סלאם נוסף.

מבחינת הענף באופן כללי, קלייסטרס תהווה ללא ספק משב רוח רענן למשחק נשי שבלוני, משעמם וכוחני, כשהיא תביא עמה את סגנונה המיוחד והמגוון ואת האתלטיות והגמישות הידועה שלה למגרשים.

קלייסטרס הודיעה במידה רבה של צדק, שתשחק טורניר או שניים כהכנה לאליפות ארה"ב (אליהם ביקשה וקיבלה כרטיס חופשי), תבדוק את יכולותיה במהלך האליפות הפתוחה של ארה"ב בסוף החודש ורק אז תצא בהכרזה לגבי ההמשך לקראת הסבב של של שנת 2010 .

אז כמו במקרים רבים בעבר כל מה שנותר לעשות הוא להמתין ולראות. דבר אחד ברור: אם קלייסטרס תצליח, היא תעשה המון אוהדי טניס מאושרים.