שחר פאר במלבורן (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
"דווקא אחרי כמה ניצחונות, המומנטום נעצר". שחר פאר | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL

כשבועיים ימים מסרבת "פרשת דובאי" לרדת מהכותרות. יש להניח שמארגני טורניר דובאי, ובעיקר הרשויות הרשמיות של המדינה הזו, שלא מקיימת יחסים דיפלומטיים עם מדינת ישראל, שמחים לרדת אט אט מהסולם עליו טיפסו, ולא ידעו כמה גבוה ומסוכן הוא יהיה כשהחלו לטפס עליו.

שחר פאר, שכזכור השתתפותה בטורניר נאסרה מסיבות פוליטיות, רק הרוויחה מכל הפרשה הזו. את שמה מכירים כעת בכל העולם, ולא רק חובבי טניס, אחרי שכיכבה בכל מהדורות החדשות באלפי ערוצי תקשורת בעולם. היא אף זכתה לפיצוי כספי הולם (סביר להניח גבוה יותר ממה שהייתה מרוויחה בטורניר עצמו), וקיבלה הבטחה להיכנס לטורניר בשנה הבאה, יהיה דירוגה אשר יהיה.

הפגיעה האמיתית היחידה בשחר בכל הפרשה המתוקשרת הזו הייתה עצירת המומנטום שלה אחרי ניצחונותיה בגביע הפדרציה ולאחריו גם בטורניר בפטאייה, שם העפילה לחצי הגמר. אחרי חמישה ניצחונות יפים, רצתה שחר בצדק להמשיך ולשחק כמה שיותר משחקים, ואולי להיכנס סוף סוף לשביל הזהב אחרי יותר משנה וחצי די עגומות מבחינתה.

השחקניות החברות בסבב, בהן גם טניסאיות מהשורה הראשונה, הביעו הזדהות עם שחר, וזה יפה, במיוחד לאור העובדה שהיא דחפה לקיום הטורניר השנה, למרות הסירוב שניתן לה עצמה לשחק, רק כדי לא לפגוע בהן. ואולם אחרי שדווקא אנדי רודיק הודיע על פרישה מהטורניר בעקבות הפרשה, התגובה של בנות הסבב נראית פתאום אנמית משהו. אנדי רודיק לא סתם פרש. הוא פרש עם אג'נדה ברורה השוללת עירוב של ספורט ופוליטיקה, ועוד מטורניר בו זכה רק לפני שנה. המשמעות עבורו? הפסד של אלפי דולרים ונקודות דירוג יקרות מפז. נקודה למחשבה.

פוליטיקה וספורט - דווקא בישראל?

ועכשיו אנדי רם בדובאי, אחרי שמארגני הטורניר קלטו את המסר ואת גודל התסבוכת אליה נקלעו (אין מה לדאוג להם בנושא הקנס הכספי של 300 אלף הדולרים שהוטל עליהם – זה כסף קטן עבורם בכל קנה מידה). אלא שדווקא עכשיו ודווקא כאן, בישראל, נותן ראש ממשלה היוצא עצה לאנדי רם לפרוש מהטורניר בעקבות הנידוי של שחר פאר – וזה כבר ממש מוזר.

מילא קוראי הכתבות בתקשורת, אוהדי הטניס הפשוטים, אבל אולמרט? רק לפני שבועיים דיברנו על כמה לא יפה לערבב ספורט בפוליטיקה, ועכשיו אנחנו מובילים את הקמפיין? בין הדחת היועץ הבכיר שלו למשא ומתן על הרגיעה ודאגה לגורלו של גלעד שליט מצא מר אולמרט זמן לתת עצות אומללות לאנדי רם החייכן שלנו?

דווקא רם, מכל טניסאי ישראל והסבב העולמי בכלל, הוא השגריר שאולמרט היה צריך לרצות לראות בדובאי בצילה של הפרשה הזו. שחקן טניס מוכשר ובעיקר אדם סימפטי, מלא חוש הומור, ידידותי לסביבה ומסתכל לכולם בגובה העיניים, הוא מועמד לא רע לשבור סופית את הקרח ולעזור לתושבי דובאי להבין שיש לנו גם פרצוף אחר.

ולא רק זאת. דווקא ההשתתפות של רם בטורניר תהווה תקדים שיהיה קשה לסגת ממנו לקראת הטורניר בשנה הבאה, ולא רק בגלל שראשי הטניס העולמי יכריחו את המארגנים, אלא בעיקר מכיוון שהם יוכלו להגיד לעצמם שזה כבר קרה בעבר והשד, מסתבר, לא נורא כל כך. וזה גם ייצא להם הרבה יותר זול.....