מדבדב. מגיע בכושר לאליפות ארה"ב הפתוחה (getty) (צילום: ספורט 5)
מדבדב. מגיע בכושר לאליפות ארה"ב הפתוחה (getty) | צילום: ספורט 5

דניל מדבדב השלים הלילה (בין ראשון לשני) זכייה יוקרתית בטורניר סינסינטי, לאחר שגבר בשתי מערכות - 6:7 (3), 4:6 על דויד גופן בתום שעה ו-40 דקות.

הרוסי (מדורג 8 בעולם) שהפתיע את נובאק ג'וקוביץ' בחצי הגמר, השיג את התואר היוקרתי ביותר בקריירה ומגיע בכושר טוב מאוד לגראנד סלאם האחרון של השנה, אליפות ארה"ב הפתוחה. 

במערכה הראשונה כל טניסאי נשבר פעם אחת והשניים נכנסו לשובר שוויון, בו הרוסי התעלה והשיג יתרון במשחק. הסט השני הלך אפילו חלק יותר, כאשר מדבדב שבר כבר במשחקון הראשון, בדרך לניצחון חלק.

בזכות ההישג, מדבדב יכנס לטופ 5 ויהפוך לרוסי הראשון שעושה זאת מאז ניקולאי דוידנקו ב-2010. לעומתו, הבלגי (19 בעולם) שהעפיל לראשונה בקריירה לגמר מאסטרס, יתנחם רק במקום השני.

בטורניר הנשים זכתה מדיסון קיז, שגברה בגמר צמוד 5:7, 6:7 (5) על הרוסיה סבטלנה קוזנצובה. האמריקאית, שמקווה להצליח גם באליפות ארצות הברית שתצא לדרך בעוד כשבוע, לשם תגיע כמדורגת עשירית, זכתה בטורניר ראשון על מגרש קשה מאז שהניפה את התואר בניו יורק לפני שנתיים.

קוזנצובה בת ה-34, שהפכה למבוגרת אי פעם להגיע לגמר בסינסינטי אחרי שגברה השבוע על שלוש מדורגות מהעשירייה הראשונה בעולם, החזיקה מעמד יפה, אך נכנעה לקיז בסיומה של כל מערכה.