שני ענקים. ג'וקוביץ' ונדאל (GETTY) (צילום: ספורט 5)
שני ענקים. ג'וקוביץ' ונדאל (GETTY) | צילום: ספורט 5

הבלתי ייאמן קרה: רפאל נדאל, מלך החימר הבלתי-מעורער (כן, גם אחרי הלילה), הפסיד לראשונה בקריירה בשלב חצי הגמר של אליפות צרפת הפתוחה, כאשר נכנע לנובאק ג'וקוביץ' בתום 4 מערכות של טניס מופלא. היסטוריה, ובכן, נרשמה בבירת צרפת - והנתונים מהלילה הדרמטי הזה כאן לפניכם.

* עד הלילה, המאזן של נדאל בחצי גמר הרולאן גארוס עמד על 0:13. יחד עם משחקי הגמר - המאזן נסק ל-0:26. פשוט מדהים. ואז הגיע ג'וקוביץ'.

* ג'וקוביץ' הפך לראשון שמנצח פעמיים את נדאל על המשטח ברולאן גארוס. רק שחקן אחד נוסף גבר על השור ממאיורקה בטורניר (רובין סודרלינג ב-2009)

* שימו לב להישג המדהים שעשוי המדורג 1 בעולם לרשום ביום ראשון: אם ינצח את סטפנוס ציציפאס בגמר, יהפוך ג'וקוביץ' לשחקן הראשון בעידן הפתוח (מאז 1968) שמחזיק בכל אחד מארבעת תארי הגרנד סלאם לפחות פעמיים. רק שני שחקנים עשו זאת בהיסטוריה: רוד לייבר ורוי אמרסון.

* גם אחרי ההפסד לנולה, המאזן של נדאל על משטח החימר הוא בלתי-נתפש. במשחקים של הטוב מ-5 מערכות עומד נדאל על 130 ניצחונות מול 3 הפסדים בלבד, וברולאן גארוס על 3:105. בסך הכל, יחד עם משחקים של הטוב מ-3 מערכות, מחזיק נדאל ביחס ניצחונות/הפסדים של 43:464. מופרע.

* לקראת יום ראשון: המאזן של נובאק ג'וקוביץ' במשחקי גמר בטורנירי גרנד סלאם עומד על 18 ניצחונות מול 10 הפסדים; עבור יריבו, ציציפאס, יהיה זה גמר ראשון בטורניר מייג'ור. מאזן כל הזמנים בין השניים עומד על 2:5 לזכותו של הסרבי.

* ואי אפשר בלי מבט על המרוץ בין שלושת הטיטאנים: רפאל נדאל קיווה לשבור שוויון עם רוג'ר פדרר, אבל נשאר כמוהו עם 20 תארי גרנד סלאם; כעת, נובאק ג'וקוביץ' יקבל הזדמנות לצמק את הפער ולזכות בגביע מספר 19 בקריירה בטורנירים הגדולים. מי יסיים בפסגה?