(getty) (צילום: ספורט 5)
(getty) | צילום: ספורט 5

במגרשי בדשא לכולם ברור לכולם מי שולט בעניינים, אבל כשזה מגיע למגרשי החימר יחסי הכוחות משתנים ושם אין עוררין מי השחקן הטוב בעולם. היום (ראשון), רפאל נדאל הוכיח שוב שטורניר הרולאן גארוס נמצא אך ורק בבעלותו לאחר שגבר על דומיניק תים (רביעי בעולם) 3:6, 7:5, 1:6, 1:6 וקטף את תואר הגראנד סלאם ה-18 בקריירה המפוארת שלו וה-12 בטורניר החימר היוקרתי.

המדורג שני בעולם הגיע להתמודדות אחרי שגבר על רוג'ר פדרר בחצי הגמר בלי יותר מידי בעיות והוכיח את העליונות שלו במגרש הביתי. יומיים מאוחר יותר, למרבה ההפתעה, הוא גילה שיריבו בגמר יהיה לא אחר מדומיניק תים, בשחזור מדוייק של הגמר של השנה שעברה, זאת לאחר שהאוסטרי המדורג רביעי בעולם גבר בדם, יזע ודמעות על הממוקם ראשון בעולם, נובאק ג'וקוביץ'.

תים הגיע להתמודדות כאנדרדוג מוחלט, בייחוד לאור העובדה שעדיין לא זכה במייג'ור אחד ובתיק הגב של יריבו היו לא פחות מ-17 כאלה, כאשר 12 מהם רטף בטורניר הרולאן גארוס היוקרתי. ההתחלה הייתה לא אופיינית ותים הראה שהוא לא בא כדי לשמש כתפאורה לשור ממאיורקה. תים ניצל שאננות של יריבו ושבר כבר בראלי החמישי, אבל נדאל שוב הוכיח שהוא קורץ מחומר אחר, התעשת והפך את המומנטום.

תים לא אמר את המילה האחרונה, יצא אל המערכה השנייה חד כמו סכין והצליח לעשות משהו שרבים לפניו לא הצליחו - הוא גרם לרפא להזיע על כל נקודה - וזה השתלם. במצב של 5:5 במשחקונים ואחרי שכל אחד שמר על ההגשות, האוסטרי ניצל רגע של חוסר עירנות וגנב את המערכה. בכך, הפך תים לטניסאי הראשון מתחת לגיל 30 שניצח מערכה בגמר גראנד סלאם, מה שאולי מסמן את בואו של יורש החימר.

איבוד המערכה כנראה הוציא את נדאל מכליו כי החל מאותו רגע היה שחקן אחר לגמרי על החימר. הספרדי יצא למערכה השלישית כמו מלוע של תותח, שבר פעמיים ועלה ל-0:4 מהיר שהספיק כדי לנצח את המערכה בקלילות אחרי חצי שעה בלבד, כמחצית מהזמן שנדרש במערכות הראשונות. התפנית במשחק הוציאה את הרוח מהפרשים של תים, שחיפש תשובות, אבל כל פעם מחדש נתקל בקיר בדמותו של נדאל, שענה על כל כדור והיה בכל מקום.

נדאל לא עצר עד הסיום וגם את המערכה הרביעית ניצח עם 1:6 קליל, כשהיריב האוסטרי איבד תקווה ככל שהמשחק התקדם, ובכך הראה נדאל לתים שהדרך לפסגה עוד ארוכה ורצופה במכשולים. כאמור, נדאל הניף את גביע הרולאן גארוס ה-12 שלו ואת תואר הגראנד סלאם ה-18 שלו, אבל חשוב מכך, הוא כבר נושף בעורפו של רוג'ר פדרר, שמחזיק רק בשני מייג'ורס יותר.

מערכה ראשונה (3:6 לנדאל)
נדאל התחיל לא טוב את המשחקון הראשון ורשם שתי טעויות לא מחוייבות שנתנו לתים את היתרון, אבל במצב של 30:15 השור התעשת, הפך את התוצאה ושמר על ההגשות. תים המשיך ללחוץ על נדאל גם במשחקון השלישי, לקול תשואות הקהל, והתקרב לשבירה ראשונה במשחק, אבל אייס ראשון של השור השיב את הסדר על כנו.

המגמה נמשכה ותים ניצל את המומנטום והצליח לשבור את ההגשות של נדאל כבר במשחקון החמישי, אבל הספרדי לא נתן לו לברוח ומיד במשחקון שלאחר מכן שבר בחזרה ואיזן את התוצאה, כשהשניים מציגים טניס נהדר ראלי אחר ראלי. מאוחר יותר, נדאל שיפר את רמת האגרסיביות ושבר את האוסטרי שוב בדרך ל-3:6 במערכה הראשונה, שנתנה לו קצת אוויר לנשימה לקראת ההמשך.

מערכה שנייה (5:7 לתים)
הכוחות התאזנו שוב בתחילת המערכה השנייה, כאשר כל אחד מהטניסאים הצליח לשמור על ההגשות שלו בעשרת המשחקונים הראשונים, אבל נראה היה שלאוסטרי הדברים הולכים בצורה קשה יותר, בעוד נדאל השתעשע עם חמישה ווינרים אחרי חצי שעה של טניס. אלא שהחל מאותו הרגע תים השתלט על המשחק בדרך ל-5:7 במערכה השנייה ובכך הפך לטניסאי הראשון מתחת לגיל 30 שניצח מערכה בגמר גראנד סלאם.

מערכה שלישית (1:6 לנדאל)
נדאל יצא אל המערכה השלישית כמו מלוע של תותח ובמקביל לכך ששמר על ההגשות שלו, הצליח לשבור פעמיים את ההגשות של האוסטרי ועלה ל-0:4 מהיר כבר אחרי עשרים דקות של טניס. תים עשה קולות של חזרה והצליח להשיג משחקון אחד, אבל זה הספיק לשור ממאיורקה ששבר שוב והמשיך כל הדרך ל-1:6 חד צדדי תוך חצי שעה בלבד.

מערכה רביעית (1:6 לנדאל)
המגמה נמשכה בתחילת המערכה הרביעית ולמרות משחקון צמוד במיוחד נדאל הצליח לשמור על ההגשות במשחקון הראשון ואף לשבור את האוסטרי במשחקון השני. תים לא איבד תקווה וכמעט שבר בחזרה במשחקון השלישי, אבל קאמבק אדיר של הספרדי שמר את התוצאה ללא שינוי. בדומה למערכה השלישית, תים עוד הצליח לנצח ראלי אחד עד לסיום, אבל זה לא הספיק בדרך ל-1:6 לספרדי בסיום המערכה הרביעית, שקטף את תואר הגראנד סלאם ה-18 שלו בסך הכל וה-12 בטורניר החימר היוקרתי.