(לידור גולדברג, איגוד הטניס) (צילום: ספורט 5)
(לידור גולדברג, איגוד הטניס) | צילום: ספורט 5
לשם. החזיר את ישראל לתמונה (לידור גולדברג, איגוד הטניס) (צילום: ספורט 5)
לשם. החזיר את ישראל לתמונה (לידור גולדברג, איגוד הטניס) | צילום: ספורט 5

1:1 בין ישראל לאוקראינה במפגש הדייויס בקייב בזכות ניצחון גדול של עידן לשם. המחבט הבכיר שלנו (מדורג 387 בעולם) גבר 3:6, 6:3, 2:6 על סרגיי סטחובסקי (מדורג 194 בעולם) לאחר שעה ו-39 דקות נהדרות.

לשם התחיל את ההתמודדות נפלא ובזכות שבירה במשחקון השלישי גבר על סטחובסקי במערכה הראשונה. לאחר מכן יריבו הרים את הרמה והישראלי לא הצליח להתמודד עם הסרבים העוצמתים שלו ועם יכולתו מהקו האחורי. אולם במערכה האחרונה לשם גילה אופי ענק ושתי שבירות מהירות שלו סיפקו 2:6 קליל נגד סטחובסקי.

קודם לכן, דניאל צוקרמן (מדורג 799 בעולם) פתח את המשחקים בקייב ברגל שמאל לאחר שהפסיד  0:6, 6:3, 6:2 לאיליה מרצ'נקו, המדורג הבכיר של המארחת (מדורג 177 בעולם).

יש לציין כי המפגש נערך בפאתי קייב, באולם סגור על מגרש קשה, שם הוקם רק לפני חודש מתחם טניס עם שלושה מגרשים, כאשר במקום הותקנה גם מערכת עין הנץ שתפעל במפגש בשל העובדה שאין קוונים במשחקים בשל מגבלות הקורונה.

מהלך המשחק:
שני השחקנים שמרו על ההגשות בהתחלה, כאשר לשם רשם 15:40 במשחקון השני בעזרת ווינר מרשים מהקו האחורי. הישראלי העלה הילוך במשחקון השני וסיפק שבירה ראשונה בהתמודדות - 1:2 לנבחרת ישראל. שני השחקנים ממשיכים להציג משחק סולידי והם ממעטים לבצע טעויות מהקו האחורי - 2:4 לישראל. לשם שבר את יריבו פעם נוספת ורשם 3:6 במערכה הראשונה לאחר 32 דקות בלבד.

סטחובסקי הקשה על לשם בפתיחת המערכה השנייה אבל הישראלי התעשת והמשיך במומנטום עם ווינר מצוין - 0:1 לישראל. לשם כמעט רשם שבירה נוספת במשחקון הבא, אולם האוקראיני לא ויתר ולקח את המשחקון אחרי יותר מעשר דקות. השניים יודעים ששבירה עלולה לסגור את הסיפור, והם כמעט ולא מבצעים טעויות - 3:3. חבל, לשם נשבר במשחקון השביעי אחרי משחק לחימה מרשים של האוקראיני. סטחובסקי המשיך במומנטום וגבר 3:6 על לשם לאחר 35 דקות במערכה השניה.

במשחקון השלישי של המערכה השלישית לשם הציג טניס משובח שהקנה לו שבירה חשובה מאוד - 1:2 לישראל. לאחר מכן לשם רשם 0:40 חלק וגם סיפק עוד שבירה נהדרת לאוסף. זה נראה שיריבו הרים ידיים - 1:5 לנבחרת ישראל. סטחובסקי עוד אסף משחקון אך הישראלי סגר את הסיפור דקות ספורות לאחר מכן - 3:6, 6:3, 2:6 גדול של לשם.

ארליך עם לשם  (לידור גולדברג, איגוד הטניס) (צילום: ספורט 5)
ארליך עם לשם (לידור גולדברג, איגוד הטניס) | צילום: ספורט 5

לאחר יום המשחקים הראשון, הקפטן/שחקן יוני ארליך אמר: "זה היה יום מוצלח מאוד, כמובן שקצת חמוץ מתוק בגלל המשחק שהיה לנו ביד כשדניאל היה במשך מערכה וחצי השחקן העדיף על המגרש. אבל טניס לא נגמר עד שהוא לא נגמר ומרצ'נקו, שועל קרבות ותיק, לא ויתר על שום דבר, חזר למשחק ושיחק ברמה גבוהה מאוד, יחד עם העייפות של דניאל, וניצח. הניצחון של עידן מראה על הרבה אופי ורמה גבוהה - הוא היה השחקן העדיף היום, שיחק מצוין עם ריכוז מעולה, משחק טקטי מעולה, משחקוני הגשה טובים. אני מאוד גאה בחבר'ה האלה ששיחקו מול שני שחקנים שעל הנייר טובים ומנוסים יותר מהם, אבל שיחקו טוב יותר והיו עדיפים. אני מאוד אופטימי למחר שאנחנו יכולים לבוא ולנצח את המפגש הזה".

עידן לשם אמר על הניצחון שלו: "התחלתי את המשחק טוב, שלטתי, אך במערכה השניה הוא התחיל לשחק טוב יותר. במערכה השלישית למדתי מהטעויות שלי מהמערכה הקודמת, התחלתי אותה בצורה טובה וזה נתן לי אוויר לנשימה. אני שמח שניצחתי ומחכה כבר למשחקים של מחר".

דניאל צוקרמן התייחס להפסד מוקדם יותר היום: "אני מאוכזב שלא הצלחתי לנצח במשחק שלי אבל שמח שעידן החזיר אותנו למפגש".