נפרד ממיאמי כבר בשמינית (GETTY)
נפרד ממיאמי כבר בשמינית (GETTY) | צילום: ספורט 5

מאז הזכייה באליפות אוסטרליה בתחילת השנה, נובאק ג'וקוביץ' לא ממש בעניינים. המדורג ראשון בעולם הודח הלילה (בין שלישי לרביעי) כבר בשמינית גמר טורניר מיאמי אחרי שנכנע בשלוש מערכות לרוברטו באוטיסטה אגוט.

באינדיאן וולס נולה הודח כבר בסיבוב השלישי וגם במיאמי הוא לא הזכיר את היכולת שסידרה לו שלושה מייג'ורים בתוך שנה. במערכה הראשונה מול באוטיסטה אגוט הוא עוד טייל עם 1:6 וכבר שבר במשחקון הראשון של השנייה, אבל הספרדי ענה מיד בשבירה משלו והוסיף אחת בדרך ל-5:7. בשלישית, הסרבי שוב נשבר פעמיים ונפרד מהטורניר מוקדם מהצפוי. ברבע הגמר יפגוש באוטיסטה אגוט את ג'ון איזנר שניצח בשני שוברי שוויון את קייל אדמונד.

מי שלא נכשל הוא רוג'ר פדרר, שאפילו לא הזיע בדרך להעפלה לרבע הגמר. הפנומן השוויצרי הביס 4:6 ו-2:6 את דניל מדבדב הרוסי בתוך שעה ודקה אחת בלבד. בשלב הבא פדרר יתמודד מול המגיש האימתני, קווין אנדרסון הדרום אפריקני שניצח אותו בשנה שעברה ברבע הגמר של ווימבלדון.

בורנה צ'וריץ' העפיל גם הוא לרבע אחרי שהפך פיגור 6:4 מול ניק קיריוס עם 3:6, 2:6. קווין אנדרסון ניצח 5:7, 5:7 את ג'ורדן תומפסון בדרך לרבע ועשוי לפגוש את רוג'ר פדרר.

לילה רווי במהפכים היה במיאמי ועוד טניסאי שהצליח למחוק פיגור במערכה הראשונה לניצחון הוא דניס שפובלוב שגבר על ילד הפלא סטפנוס ציציפאס 6:4, 3:6, 6:7 (3). הוא יתמודד מול המדורג 34 בעולם פרנסה טיאפו, שניצח את דויד גופן 5:7, (8) 6:7.