פדרר לא התקשה בדרך לשמינית (GETTY) (צילום: ספורט 5)
פדרר לא התקשה בדרך לשמינית (GETTY) | צילום: ספורט 5

נובאק ג'וקוביץ' עלה לשמינית הגמר בטורניר מיאמי ורוג'ר פדרר לא התכוון להישאר מאחור. הפנומן השווייצרי טייל בסיבוב השלישי עם 5:7, 3:6 על המדורג 103 בעולם פיליפ קראינוביץ', בדרך, אולי לתואר ה-101 שלו בקריירה.

פדרר רוצה לפצות על ההפסד הכואב בגמר האינדיאן וולס לדומיניק תים, אבל לא הרשים במשחק הפתיחה שלו במיאמי ונזקק למהפך ויותר משעתיים על מנת לעבור את ראדו אלבוט. הפעם, זה הלך פשוט בהרבה למדורג חמישי בעולם, שהנחית 14 אייסים לעומת שניים בלבד של יריבו וסבל מטעות כפולה אחת בלבד.

למרות שנשבר במשחקון ההגשה השני שלו, פדרר הראה הרבה אופי וענה מיד בשבירה משלו ומאז נאלץ להציל רק ברייק פוינט אחת. את המשחק הוא סיים עם שלושה אייסים רצופים שלא הותירו לקאינוביץ' סיכוי.

מוקדם יותר, קווין אנדרסון השיג 4:6 (8) 6:7 על המדורג 41 בעולם ז'ואאו סוזה בדרך לשמינית בו יפגוש את ג'ורדן תומפסון שהפתיע את גריגור דימיטרוב. עבור הבולגרי מדובר בטורניר ראשון מאז אליפות אוסטרליה ואכן נראה שהוא חלוד מאוד ועם 7:5, 7:5 נפרד ממיאמי כבר במשחקו השני.

בנשים, קרולין ווזניאקי הופעתה עם הפסד בשלוש מערכות למדורגת 27 בעולם סו וויי הסיי. הדנית ספגה 6:3 במערכה הראשונה, ענתה עם 0:7 מוחץ בשובר השוויון בדרך למערכה מכרעת, אבל נכנעה בה 6:2 בתוך 35 דקות בלבד.