ערן סלע וגידי קליגר. הישג נפלא (שרון בן טוב) (צילום: מערכת ONE)
ערן סלע וגידי קליגר. הישג מרשים לצמד (שרון בן טוב) | צילום: מערכת ONE

הישג נפלא נוסף לשייט, צמד ה-470 הישראלי, גידי קליגר וערן סלע, סיים במקום השני בשיוט המדליות וזכה במדליית הכסף באליפות אירופה הנערכת באיסטנבול.

בשיוט המדליות עצמו ניצח הצמד היווני פנאיוטיס מנטיס ופאבלוס קייליס שזכה בזכות זאת במדליית הזהב בתחרות. קליגר וסלע רשמו תחרות מצויינת וב-13 שיוטים ירדו רק פעמיים מהעשירייה הראשונה (כשפעם אחת נמחקה עקב היותה השיוט הגרוע ביותר שלהם). בסך הכל סיימו סלע וקליגר עם 61 נקודות שליליות, שתיים יותר מהצמד המנצח. גיל כהן ודנה ממרייב סיימו במקום העשירי בתחרות לנשים, בעוד יוגב יוסף וים אמיר סיימו במקום ה-21.

ערן סלע אמר מיד אחרי הזכייה: "אושר גדול. מדליה ראשונה שלי באליפות יבשתית. התחרות הקשה התנהלה בתנאים מגוונים של רוחות חלשות מאוד מחד וחזקות של כ-25 קשר מנגד, הוכיחה שאנחנו מסוגלים לעשות תוצאות בכל תנאי מזג אוויר. אומנם יש עוד שנתיים עד לונדון, אבל זה לא הרבה זמן וכל תחרות כזו מראה לנו שאנחנו שייכים לצמרת".

יו"ר איגוד השייט, יהודה מעיין אמר בתגובה ל-ONE: "היתה תחרות ארוכה וקשה היו 12 שיוטים ועוד שיוט מדליות. אני שמח שהצלחנו לשמור על המקום שלנו בשיוט המדליות. בסך הכל התחרות היתה מצויינת. הצמד קליגר וסלע הראה שהוא מוכן לקראת המשימות של שנה הבאה. בבנות גיל כהן ודנה ממרייב סיימו את האליפות במקום העשירי, זו תוצאה מאוד טובה בשבילנו. גם בגלישה וגם ב-470 זכינו במדליות וזה עושה לנו את הפינאלה של השנה. זו תוצאה יוצאת מן הכלל".

קליגר וסלע. יכנסו מחר לתחרות ב-470 (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
קליגר וסלע. הישג נפלא לצמד הישראלי (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

קליגר וסלע, צמד משותף של הפועל תל אביב ומועדון השייט שדות ים החל לשתף פעולה לאחר פרישתו של אודי גל, שותפו הקודם של גידי קליגר משייט.  על מדלית הכסף יזכו השניים במענק מיוחד של הוועד האולימפי בסך 26,250 ש"ח כל אחד. המאמן אילן תשתש יקבל 17,500 ש"ח.

רק בשבת האחרונה רשם השייט הישראלי הישג גדול נוסף כשנמרוד משיח זכה במדליית ארד באליפות העולם בניל פרייד, לאחר ששנה קודם לכן זכה במדליית כסף. אם מוסיפים לכך את שתי אליפויות אירופה הרצופות של שחר צוברי באותו הדגם והמקום השישי של לי קורזיץ באליפות העולם השבוע, אפשר להיווכח כי ענף השייט ממשיך לשמור על מעמדו כענף הייצוגי מס' 1 של ישראל.