אורן יעקב, הישג שיא לשייטת באליפות העולם (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אורן יעקב, הישג שיא לשייטת באליפות העולם (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אורן יעקב בת ה-15, זכתה היום (חמישי) בתואר הבכיר ביותר בשייט לנשים בדגם הלייזר 4.7, כאשר קטפה לאחר קרב צמוד את מדליית הכסף באליפות העולם לנוער. האליפות נמשכה שישה ימים והתקיימה בתאילנד.

עד השיוט האחרון, ניצבה אורן במקום הרביעי מבין 40 מתמודדות. אולם, בשיוט האחרון והמותח, בשובר שיוויון, גברה אורן על השייטת האוסטרלית וזכתה בארד. במקום הראשון בתחרות זכתה שייטת נוספת מאוסטרליה ובמקום השני שייטת מלזית.

משפחת יעקב ידועה מאוד בקרב השייטים התחרותיים בישראל כאשר אחיה של אורן, שחר יעקב, הינו אלוף העולם בדגם הלייזר 4.7 לשנת 2008 ובשנת 2009 זכה במדליית הכסף באליפות אירופה בלייזר רידאל.

מדליית הארד של יעקב מצטרפת לשלוש מדליות בינלאומיות נוספות בדגמי הלייזר, בהן זכו שייטי מועדון השייט שדות ים בקיץ האחרון. יעקב עצמה זכתה באליפות בפינלנד מקרב הקדטיות במדליית הכסף, מאיה גלנץ זכתה באותה התחרות במדליית הארד וכאמור, מדליית כסף נוספת מאליפות העולם בדגם הלייזר רדיאל בה זכה אחיה של אורן, שחר יעקב.

במועדון השייט שדות ים הביעו גאווה גדולה מהישגיה של השייטת הצעירה, ארז אליהו, מאמן דגם הלייזר במועדון אמר: "לראות את אורן על הפודיום זו גאווה גדולה ובעיקר סיפוק רב לאור ההשקעה הרבה שלה ושל המועדון בדגם. המדליה היא הוכחה נוספת לכך שהתמדה נותנת פירות. אורן היא שייטת מוכשרת ורצינית ולא היה ספק שמדליה היא רק עניין של זמן".

אור יעקב ומאיה גלנץ (ONE) (צילום: מערכת ONE)
אור יעקב ומאיה גלנץ (ONE) | צילום: מערכת ONE

מועדון השייט שדות ים הינו מועדון שייט תחרותי אשר מהווה חממה לאלופי עולם, אלופי אירופה ואלופים אולימפיים כבר עשרות שנים. מאז 1972 מייצגים ספורטאי המועדון את מדינת ישראל באולימפיאדות ועד היום זכו בשתי מדליות אולימפיות (זהב וארד) וב–37 מדליות בינ"ל נוספות באליפויות העולם ואירופה.