(צילום באדיבות איגוד ההתעמלות) (צילום: ספורט 5)
(צילום באדיבות איגוד ההתעמלות) | צילום: ספורט 5

איזה חורף מדהים עובר על הספורטאים הישראלים המייצגים אותנו בענפים השונים בחו"ל, בבמות הכי גדולות באירופה. אחרי לינוי אשרם בהתעמלות האמנותית (וגם הנבחרת הקבוצתית), פיטר פלצ'יק בג'ודו, יואב כהן בשייט ואבישג סמברג בטקוואנדו, היום (ראשון) קיבלנו אלוף אירופה בתרגיל הקרקע בהתעמלות מכשירים - ארטיום דולגופיאט. המתעמל הנהדר קטף שתי מדליות בתחרות, אחת מזהב ואחת מארד.

דולגופיאט (ממכבי תל אביב) ביצע את תרגיל הקרקע בגמר בצורה מצוינת, ועליו קיבל את הציון 15.000 אשר זיכה אותו במקום הראשון. בהמשך התחרות הוא גם לקח חלק בגמר מכשיר שולחן הקפיצות, שם הוא זכה במדליית הארד עם ציון 14.483 (ממוצע של שתי הקפיצות, 14.766 ו-14.200). זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שמתעמל ישראלי אחד זוכה בשתי מדליות באליפות אירופה.

שר התרבות והספורט חילי טרופר בירך: "ברכות למתעמל ארטיום דולגופיאט שזכה במדליית זהב בתרגיל הקרקע באליפות אירופה! כל הכבוד על ההישג המדהים, גאים בך".

אחרי המקום הרביעי של נבחרת ישראל בגמר הקבוצתי אתמול, אליפות אירופה בהתעמלות מכשירים למעשה נמשכה היום עם גמרים המכשירים הבודדים. דולגופיאט כזכור הוא פעמיים סגן אלוף העולם בתרגיל הקרקע (2017 ו-2019) וסגן אלוף אירופה בתרגיל הזה בשנתיים האחרונות. מיאקנין העפיל לגמר המתח מהמקום השלישי במוקדמות. מודבר בגמר האישי הראשון שלו באליפות אירופה, והוא סיפק את הסחורה בצורה יוצאת מגדר הרגיל.

אלה שליוו את הנבחרת בהישגים המשמעותיים הם המאמן הלאומי סרגיי וייסברג, הפיזיותרפיסט אדם בדיר וראש המשלחת ורד עצמון, חברת הנהלת איגוד ההתעמלות.

צפו בתרגיל שולחן הקפיצות של דולגופיאט >>>