(באדיבות איגוד הג'ודו) (צילום: ספורט 5)
(באדיבות איגוד הג'ודו) | צילום: ספורט 5
נותרה מחוץ לטוקיו. פרימו (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
נותרה מחוץ לטוקיו. פרימו (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הוועד האולימפי הישראלי הכריע: גילי כהן תהיה הנציגה למשחקים האולימפיים בטוקיו במשקל של עד 52 ק"ג ולא גפן פרימו, כפי שאיגוד הג'ודו שקל בשבוע האחרון. "מודה למעגלי התמיכה שהיו שם בשבילי בימים האחרונים. אני מושקעת ומחויבת כל כולי להכנות לקראת המשחקים האולימפיים, ומלאת מוטיבציה והתרגשות לקראתם", אמרה כהן לערוץ הספורט.

כזכור, כהן הוכרזה כנציגה הישראלית בחודש פברואר האחרון בהתאם לפרוטוקול אופן ההכרעה שפרסם איגוד הג'ודו (שנה קודם לכן פרימו גברה על כהן, אלא שבעקבות דחיית המשחקים בשנה האיגוד בחר לפתוח את המאבק הפנימי).

אלא שההישגים של פרימו בתקופה האחרונה, מדליית ארד באליפות העולם ומדליית ארד באליפות אירופה באפריל, גרמו להנהלת האיגוד לשקול מחדש אם לשלוח את פרימו במקום כהן. הבעיה הייתה משפטית, שכן כאמור על פי פרוטוקול ההכרעה, כהן הייתה זו שיצאה כשידה על העליונה.

בהנהלת האיגוד החליטו אתמול להעביר את ההחלטה לידי הוועד האולימפי, ששלח מכתב ובו עשה סוף לסאגה. הוא קבע כי גילי כהן תהיה הנציגה וכי יש ללכת לפי אופן ההכרעה שפירסם איגוד הג'ודו.

משה פונטי, יו"ר האיגוד, הגיב להחלטה: "לאור הנסיבות החריגות האיגוד לא שינה את החלטתו והעביר את ההחלטה הסופית לידי הוועד האולימפי. אנחנו מקבלים את ההחלטה של הוועד, וכולנו מאחורי גילי. אנחנו גם בטוחים שעוד נראה את גפן על הבמות הגדולות ביותר".

גפן פרימו פרסמה לאחר מכן פוסט בעמוד האינסטגרם שלה בו היא כתבה: "הוכחתי שאני ראויה לכרטיס לאולימפיאדה, הוכחתי שאני מסוגלת להילחם על מדליה אולימפית".