sportFive1014049
צילום: ספורט 5

רק בדצמבר האחרון (2019) פרסם פורבס (באמת פורבס, לא מאמר אורח) כי פלויד מייוות'ר, אולי המתאגרף הגדול בכל הזמנים, סיים את העשור האחרון כספורטאי שהרוויח הכי הרבה כסף. "מאני", כפי שהוא מכונה, הכניס לחשבון הבנק שלו סכום בלתי נתפס של 915 מיליון דולר, הרבה יותר מכריסטיאנו רונאלדו (800 מיליון) וליונל מסי (750) שדורגו אחריו.

מייוות'ר, למי שלא יודע, שייך גם לרשימה קצרה של שלושה ספורטאים שצברו מעל מיליארד דולר וכוללת, מלבדו, את מייקל ג'ורדן ואת טייגר וודס. זהו. למה אנחנו מספרים לכם את כל הנתונים האלה? כי לאחרונה הצטברו מספר עדויות, הנתמכות גם בעובדות, שטוענות כי הוא מרושש. כן, אין לו כסף בבנק. מתקשה לגמור את החודש. ולכן הוא עשוי לחזור שוב לזירה.

רגע לפני שאתם פותחים קרן להצלת מייוות'ר, צריך לציין שמדובר, כמובן, על כסף מזומן. נזיל. כזה שאנחנו הולכים לקנות איתו בסופר. הרי אם יחליט למכור את הנכסים שלו, "מאני" לא יצטרך לעשות את כל הדברים שיצויינו למטה, אבל זו לא התדמית שהוא רוצה לטפח. זו שמתחזקת חשבון אינסטגרם עם תמונות שלו לצד ערימות של כסף, מכוניות מפוארות ותכשיטים ששווים מיליונים (שלא לדבר על הבחורות).

חביב. מייוות'ר מתחנן להילחם מולו? (Getty)
חביב. מייוות'ר מתחנן להילחם מולו? (Getty) | צילום: ספורט 5

"כל הכסף שלו הלך", סיפר חברו לשעבר של מייוות'ר הראפר קרטיס "50 סנט" ג'קסון, "בקרוב הוא יהיה במועדון הלילה הקרוב לביתכם כי הוא זקוק לזה". אז נכון שהשניים מסוכסכים, אך העובדה ש"מאני" החל לאחרונה "למכור" שיחות אינטרנטיות עם ברכה והזדמנות לשאול אותו שאלות ב-2,300 דולר לא ממש מתאימה למי שלא ממש זקוק לכסף.

ב-2017 מייוות'ר חזר מפרישה כדי להתאגרף מול מקגרגור בקרב שהכניס לכיס שלו כ-300 מיליון דולר, אבל ליריב שלו היה ברור למה הקרב הזה נועד: "הוא צריך את זה יותר ממני. הוא באימונית כי הוא לא יכול אפילו להרשות לעצמו חליפה". אבל מאז עברו שלוש שנים ולמרות ששוב הודיע שהוא פורש הוסיף: "לא פרשתי מלקחת כסף" והשתעשע ברעיון של קרבות UFC מול מקגרגור וחביב.

View this post on Instagram

London, UK #TMT #TBE

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

"הוא כל הזמן מתחנן לקרב נגד החניך שלי - מתחנן!", סיפר המאמן של חביב, עלי עבדלעזיז, "נגמר לו הכסף. אני אומר לכם, אנשים ניגשים אליי כל שבוע לגבי הקרב הזה, אבל אנחנו לא מעוניינים. לפחות כרגע". לוחם ה-UFC לשעבר צ'ייל סונן אישר את דבריו של עבדלעזיז: "פלויד יתאגרף שוב. אין לו כסף. זה לא משנה כמה כסף אתה מרוויח, אלא כמה כסף אתה מצליח להשאיר אצלך והוא טיפש".

לאן הלך הכסף? אם להגיד את האמת, קשה מאוד לבזבז מיליארד דולר, אבל אם יש מישהו אחד שיכול לעשות זאת, זה מייוות'ר. מלבד הנכסים הבלתי נגמרים שלו (צי של מכוניות יוקרה, מטוסים פרטיים, אחוזות בברלי הילס ובלאס וגאס, בין השאר), הוא מתגאה לקרוא לעצמו מהמר כבד ובעוד הוא מתרברב על הזכיות שלו. על ההפסדים הוא לא מדבר. גם מול רשות המיסים הצליח "מאני" להסתבך. לדוגמא, חוב של 30 מיליון דולר נסגר רק אחרי הקרב עם מקרגור.

לא עוזרת גם העובדה שכסף ממפרסמים לא נכנס כמו פעם. אלה כבר לא מוכנים לשלם את המינימום של מיליון דולר שהוא דורש וגם העובדה שהוא הורשע בעבר באלימות במשפחה ובתקיפה מרתיעה אותם.

ומה התגובה של מייוות'ר לכל זה? ובכן, היא די צפויה: "אלה רק שמועות. אני גמרתי עם אגרוף, אני רק רוצה לשמור על כושר. הרבה מתאגרפים לא יודעים מתי לוותר. אם אלחם שוב, זה בידור ועסקים. זה לא אגרוף. גמרתי עם אגרוף, אבל אם אראה הזדמנות להכניס 600 מיליון דולר בשביל הכיף, למה לא?".

View this post on Instagram

@rolliesss

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on