פורד מוסטאנג בגרסת בוליט (צילום: יצרן)
פורד מוסטאנג בגרסת בוליט (צילום: יצרן) | צילום: ספורט 5

הסיכומים של שנת 2020 יהיו רחוקים מאוד מכל מה שראינו בתעשיית הרכב בשנים האחרונות. גם עולם המושגים ישתנה בוודאות ובמקום מילים כמו צמיחה, גידול, השקעה, תחזיות אופטימיות וגידול בהכנסות אנחנו צפויים לקבל צרור מושגים ומילים בגוון הפוך לגמרי כמו קריסה, האטה, הפסדים, צמצום כוח אדם, דחייה וביטול פרויקטים ועוד כהנה וכהנה. כל זה יתחיל לטפטף כבר בחודשים הקרובים וגם אם יחול מהפך והעולם יחזור להסתובב בקצב שהיה מוכר לנו לפני שלושה חודשים, גם זה לא יתקן את מה שקרה כאן והאנליסטים רק עסוקים בפיזור נבואות ותחזיות שחורות האחד יותר מהשני ביחס לזמן שיחלוף עד שתעשיית הרכב תשוב ותפעל במלוא הקיטור.
 
עד אז, יש עוד כמה נתונים של שנת 2019 שמעידים בערגה על מה שהיה פה רק לפני חמישה חודשים בדצמבר 2019 ואחד מהם מגיע מפורד שמדווחת על מכירה של לא פחות מ-633,000 מכוניות תמדגם מוסטאנג בשנת 2019. הדור השישי של המוסטאנג הגיע בשנת 2015 והפך להצלחה מסחררת כבר בשנה הראשונה שלו עם שיאי מכירות שגרמו לנשי פורד לחייך מאוזן לאוזן. מנהלי החשבונות של היצרן האמריקאי המשיכו לחכך את ידיהם בהנאה לנוכח שיאי המכירות גם בשנים הבאות והדגם קיבל כמה גרסאות שרק העלו את המכירות שלו ובמיוחד הגרסה הנגישה ביותר ללקוחות עם מנוע אקובוסט בנפח 2.0 ליטר שכל אלה אשר הזדרזו לקבור את הרעיון ולומר כי אי אפשר לצייד מכונית שרירים במנוע צנוע, עסוקים כעת באכילת הכובע שלהם.
 
פילוח נתוני המכירות של המוסטאנג בעולם ב-2019 מראה כי למעלה מחצי מיליון מהמכוניות נמכרו באמריקה ו-102 אלף מכוניות נמכרו בשאר השווקים של פורד בעולם ב-146 מדינות. אירופה חיבקה קצת יותר את המוסטאנג בשנה שעברה והמכירות ביבשת הישנה הגיעו ל-9,900 מכוניות המגלמים גידול של 3% כאשר המדינה בה נרשם הגידול הרב ביותר של מכירת מוסטאנגים היא פולין עם צמיחה של 50% ביחס ל-2018. המדינה הבאה בתור והמשמעותית יותר היא גרמניה, שם חל גידול במכירות בשיעור של 33% ואילו בבריטניה עצמה נמכרו 1,300 מכוניות קופה ופתוחות.

מוסטאנג ציינה השנה יומולדת 56 ובשנה שעברה היא הרחיבה את השווקים שהיא משווקת בהם למדינות רבות ובהן גם סין. שנת 2020 הייתה מתוכננת להיות שנת פריצה נוספת עבור המותג הזה עם ה-SUV החשמלי הראשון שקיבל את ההשראה מהמוסטאנג מאך 1 המיתולוגית. כל מצקצי הלשון על כך שפורד החטיאו בגדול את המטרה, הם אלה שהחטיאו ככל הנראה את המטרה בעצמם כי על פי כל הסימנים בראשית הדרך, נראה כי הדגם החשמלי הספורטיבי עשוי היה לקצור הצלחה גדולה השנה, אבל וירוס קורונה עיכב את כל הסיפור הזה ונצטרך לחכות לפחות שנה נוספת בכדי להבין לאן מועדות פני הדגם המסקרן ביותר של פורד אמריקה בשנים האחרונות.

כל החדשות על מותג פורד בעולם הרכב של ערוץ הספורט