סובארו פורסטר 2020 (צילום: יצרן)
סובארו פורסטר 2020 (צילום: יצרן) | צילום: ספורט 5

קבוצת סמלת יבואנית מותג סובארו בישראל פותחת את פוסט ימי הקורונה הרגישים עם הודעה על שווק סדרת פורסטר 2020 המגלמת בתוכה הוזלות מחיר וגם הרחבה של מערכות טכנולוגיות לגרסאות בסיס. רכב ה-4X4 היפני יימכר החל מעתה ב-4 חבילות ובכולן תמצאנה שתי מערכות אינטגרליות: בורר ה-X MODE לנהיגת שטח וכן בקרת ה-EYE SIGHT של סובארו עם קו הגנה אקטיבי מתוחכם.

ואולם בתוך רשימת החידושים, בולטת במיוחד היא חבילת ה-Z החדשה שתמכר תמורת 169 אלף שקלים בלבד לתקופת ההשקה - פער של כ-14,000 שקלים מגרסת ה-X הבסיסית וכ-30 אלף שקלים מדגם 'ספורט'. בגרסה זו מאפיינים חיצוניים כמו חישוקי 17 אינץ', תאורת LED, חלונות אחוריים כהים, כניסה והנעה ללא מפתח ועוד. בתא הנוסעים מושב נהג מתכוון חשמלית, בד שחור (בלבד) למושבים, חימום מושבים ומערכת מדיה בגודל 6.5 אינץ' עם תמיכה במערכות הפעלה של אפל ו-אנדרויד, שקעי USB ומצלמת נסיעה לאחור עם מתז לשטיפת העינית.

דגמים בכירים יותר מוסיפים חישוקי 18 אינץ', גג פנורמלי חשמלי, בדים מהודרים, מוטיב ספורטיבי בתא הנוסעים ובגוף המרכב וקישוטים אחרים  גרסת ספורט מקבלת גם פתיחת דלת תא מטען חשמלי ופנסי ערפל LED בפגוש. מערכות הבטיחות: בקרת בלימה אוטומטית, מרכוז נתיב נסיעה עם מעקב אחרי רכב מוביל, בקרת שיוט אדפטיבית עם מנגנון זחילה בפקקים ועוד. גרסת X מתוגברת עם בלימה אוטומטית בנסיעה לאחור ובגרסת XS ו-ספורט גם ניטור שטח מת במראות הצד.  

בחזית של הפורסטר מנוע 2.5 ל' בוקסר מסורתי עם הספק מרבי של 182 כ"ס ו-24.3 קג"מ מטווח של 4,000 סל"ד. בשידוך אל תיבת הילוכים רציפה (לינאטרוניק) הוא מאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש ב-9.3 שניות ומחזיר צריכת דלק ממוצעת (יצרן) של כ-12.2 קילומטרים לליטר.

לרכבי סובארו מסגרת אחריות של 5 שנים, ובתוך כך מציעים כעת בסמלת גם את מעטפת "ביטוח קורונה". המשמעות היא שניתן יהיה להקפיא את התשלומים ל-3 חודשים, הארכת תקופת ההלוואה ל-24 חודשים וכן תעמוד לרשות הלקוחות קניה חוזרת בהוכחת פיטורין ולפי התקנון.

 המחירים לפורסטר 2020 בישראל:

גרסת Z ב-173 אלף שקלים (169 אלף שקלים לזמן ההשקה)

גרסת X ב-183 אלף שקלים

גרסת XS ב-193 אלף שקלים

גרסת ספורט ב-200 אלף שקלים

 כל החדשות על מותג סובארו בעולם הרכב של ערוץ הספורט