קיה טלורייד. מוביל נוסעים במרכב קרוסאובר, אח תאום ליונדאי פלסייד
קיה טלורייד. מוביל נוסעים במרכב קרוסאובר, אח תאום ליונדאי פלסייד | צילום: ספורט 5

תערוכת המכוניות הבינלאומית של ניו יורק הפכה בשנים האחרונות לאחת התערוכות החשובות בלוח השנה של תעשיית הרכב. דווקא אחרי שהחלה את דרכה כתערוכה משנית מול תערוכות אחרות בעולם ובמיוחד בארה"ב מול תערוכת דטרויט, עם תצוגה מצומצמת של דגמים רק לשוק האמריקאי, דווקא אז חל מפנה מעניין והתערוכה הוזנקה קדימה והפכה להיות אולי החשובה ביותר בצפון אמריקה וככזאת היא מושכת אליה יצרנים עולמיים רבים שלא רק התמקדו בשוק האמריקאי אלא גם בהשקת דגמים רבים לעולם כולו. התגברות הדגמים החשמליים בשנים האחרונות משפרת משמעותית את המגמה הזאת כי בעולם החשמלי יש פחות משמעות לרגולציה שהפרידה בין דגמים ליבשת אמריקה לבין דגמים לאירופה ואסיה והגבולות הפכו למטושטשים לגמרי. די אם נזכיר כי בשנים האחרונות הושקו שם מכוניות כמו סובארו פורסטר החדשה, יונדאי טוסון, קאדילק XT4 ועוד.
 
כמו כל תערוכה מכובדת, גם תערוכת ניו יורק עורכת בחירה של מכונית השנה באמצעות 86 עיתונאי רכב בכירים שבוחרים 5 מכוניות בחמש קטגוריות שונות החל ממכונית השנה, מכונית הביצועים, העיצוב של השנה, המכונית העירונית של השנה וגם מכונית היוקרה של השנה. התהליך לבחירת המכוניות החל בתערוכת פרנקפורט בחודש ספטמבר 2019 ובחלוף חודשיים בוצעו נסיעות המבחן בנובמבר בכבישים שעוטפים את לוס אנג'לס והעיתונאים העניקו ציונים לכל אחת מהמכוניות שנבחנו ואז בוצע הניפוי והמועמדות הסופיות הוכרזו בפברואר באירוע בניו דלהי.

בשלב הזה, נבחרו 3 מכוניות בכל אחת מחמש הקטגוריות וזה אומר כי לשלב הגמר טיפסו 15 מכוניות לכל היותר כי קיימת אפשרות שמכונית אחת יכולה להיות מועמדת ביותר מקטגוריה אחת ואף לזכות בתואר הנכסף כפי שאכן קרה השנה.
 

הזוכות בתואר מכונית השנה 2020
המכונית שזכתה בתואר הנכסף מכונית השנה 2020 היא קיה טלורייד, ה-SUV הגדול החדש של קיה שמשווק בשוק האמריקאי אך קיימת אפשרות כי המכונית תגיע גם לשווקים אחרים של קיה בעולם בעתיד הלא רחוק. בתואר המכונית העירונית של השנה זכתה קיה סול החשמלית שלצערנו לא משווקת בישראל אולם אנו מקווים שהיא תגיע לכבישים שלנו כאשר המחיר שלה יהיה נגיש יותר לקהל הצרכנים. בתואר המכונית המעוצבת של השנה זכתה מאזדה 3 האצ'בק. התואר הבא חולק בקטגוריה מכונית הביצועים של השנה והוא נפל בחלקה של פורשה טאייקן החשמלית שגרפה גם את הפרס בקטגוריית מכונית היוקרה של השנה.

כל החדשות על מותג קיה בערוץ הספורט