סיטרואן קקטוס 2020 (צילום: רונן טופלברג)
סיטרואן קקטוס 2020 (צילום: רונן טופלברג) | צילום: ספורט 5

על פניו, נראה כי תעשיית הרכב באירופה מושבתת לנוכח משבר וירוס קורונה. האמנם? מסתבר שהתעשייה אכן מושבתת אבל לא כליל, כי במרחק רב מלב הסערה ממשיכים היצרנים את משימת המבחן והפיתוח של הדגמים הבאים ואחד המעניינים הוא הדגם הבא של סיטרואן שעדין אין לו שם מסחרי, אבל ידוע כי הוא המחליף של הסיטרואן C4 קקטוס. לפי תמונות הריגול שהתפרסמו לאחרונה ברשת, מדובר בקרוסאובר נוסף אם כי בתצורת קופה אופנתית. על לוח המשימות של מנכ"לית סיטרואן, לינדה ג'קסון, נכתב כי היורש של הקקטוס ייחשף בתערוכת ז'נבה 2020 ועד סוף השנה יושלמו הניסויים והבדיקות והמכונית תחל להימכר בתחילת 2021, אבל מאז שהדברים נכתבו אצלה ביומן האישי ועד עכשיו חלו שינויים שאיש לא שיער שהם עלולים להתחולל והתכנית השתנתה כמעט לגמרי.
 
מטבע הדברים, אין בשלב הזה את הפרטים המדויקים אודות מידותיה של המכונית ולאיזו קטגוריה היא קורצת כאשר האפשרויות הן לקרוץ לקטגוריה C ואולי מעט למעלה וגם מעט למטה בהתאם לרמות הגימור, המנועים והאיבזור שהמכונית תוצע לקהל וכפי שאנחנו רואים בשנתיים האחרונות בסיטרואן, יש שם בהחלט שדרוג שמחלחל מהאחות הגדולה פיג'ו. כל שידוע בשלב הזה הוא שהמכונית לא תציע שכלולים טכנולוגיים פורצי דרך בתחום ההנעה ותיבות ההילוכים אבל היא תגיע בכל מגוון המנועים החל בדיזל ועד פלאג אין הייבריד.  

המכונית, על שלל גרסאותיה תיבנה על הפלטפורמה של הפיג'ו 2008 ומכאן התאימות המוחלטת למערכות ההנעה של הקרוסאובר הקטן של פיג'ו ולתיבות ההילוכים שנמצאות בו. חלק מהאלמנטים המוכרים בדגמים הנוכחיים של סיטרואן יהיו גם במכונית החדשה כמו למשל הגריל המובחן וקישוטי הריבועים בתחתית המכונית, אך חלק אחר בעיצוב יהיה חדש ומעודכן והאלמנטים הבולטים הם חרטום ארוך במיוחד עם מכסה מנוע גדול וזנב בתצורת קופה.
 
על פי הדלפות מתוך סיטרואן, העיצוב הפנימי יהיה ברוח המסורת המחודשת של סיטרואן לרווחת הנוסעים ונוחות הנסיעה, והמכונית תקבל את כל מה שיש לתאגיד PSA להציע בהיבטי מערכות מולטימדיה, מערכות סיוע לנהג בתחום הבטיחות ועוד. נמתין בסבלנות לחשיפה. אבל לא עוד הרבה מאוד זמן כנראה. 

כדאי לקנות סיטרואן קקטוס משומש?

כל החדשות על מותג סיטרואן בעולם הרכב של ערוץ הספורט