(צילום: קובי אליהו) (צילום: ספורט 5)
(צילום: קובי אליהו) | צילום: ספורט 5

חזרה לשגרה. שרת התרבות והספורט מירי רגב הודיעה היום (שישי) כי הענפים האולימפיים, הפראלימפיים וענפי הספורט הלא-אולימפיים ההישגיים (איל"ת) חוזרים לפעילות באופן מידי. משרד התרבות והספורט סיכם עם משרד הבריאות על חזרתם לפעילות של ספורטאי ההישג הבינלאומיים של ישראל. יחד איתם ישובו לפעילות גם ספורטאי ענף הספורט המוטורי.

חשוב לציין כי בימים האחרונים בכירי הוועד האולימפי הישראלי ניהלו מאבק עיקש כדי שמשרד הבריאות יאשר את חזרת הספורט האולימפי באופן מיידי. "אני שמחה שהצלחנו להקדים את מועד חזרתם של ספורטאי ההישג של ישראל, זאת בהמשך לסיכום על החזרת הספורט היחידני לפעילות אחרי יום העצמאות", אמרה חברת הכנסת רגב.

"אני פועלת מול משרד הבריאות והממשלה להרחיב את מעגל הספורטאים שיחזרו למעגל הפעילות באופן הדרגתי על פי תוכנית מפורטת שהוכנה על ידי משרד הספורט. כמו כן, התכנית מתואמת עם הדרגים המקצועיים במשרד הבריאות והיא כוללת תכנית עבודה פרטנית לכל ענף וענף".

בתוך כך, על פי הסיכום אליו הגיעו הדרגים המקצועיים במשרד התרבות והספורט ובמשרד הבריאות, האימונים יהיו בהרכבים מצומצמים וקבועים של מתאמנים ויכללו תנאים ייחודיים לחידוש האימונים בתקופת משבר הקורונה. במטרה להקל על איגודי הספורט את חזרתם לפעילות, הוחלט כי כל איגוד ימנה ממונה מטעמו לנושא בכדי לקבוע תנאים לקיום האימונים שיעמדו בתו הסגול הרלוונטי.