(צילום: איגוד ההתעמלות) (צילום: ספורט 5)
(צילום: איגוד ההתעמלות) | צילום: ספורט 5

לאחר שמשיקולים ביטחוניים נמנע ממנה מלהתחרות בשבוע שעבר בגביע העולם בקהיר, נבחרת הגברים של ישראל בהתעמלות מכשירים תשתתף החל ממחר (חמישי) בתחרות השנייה בסבב גביע העולם, כשזו תתקיים בקוטבוס שבגרמניה.

למעלה מ-300 מתעמלים ומתעמלות מ-70 מדינות ייקחו חלק בתחרות. המשלחת הישראלית תכלול את: ארטיום דולגופיאט, איליה ליובימוב, אנדריי מדבדב, אלכס מיאקינין, רון פיאטוב ופבל גולידוב. ימי המוקדמות של התחרות ייערכו מחר וביום שישי, והגמרים יבוצעו בימים שבת וראשון.

נכון לעתה, האלוף האולימפי ואלוף העולם הנוכחי בתרגיל הקרקע, ארטיום דולגופיאט, הוא היחידי מנבחרת הגברים שהשיג את הקריטריון למשחקים האולימפיים בפריז. לשאר חברי הנבחרת תהיה את האפשרות לעשות זאת בתחרות הנוכחית.

במהלך העונה הקרובה ישנן ארבע תחרויות במסגרת סבב גביע העולם בהתעמלות מכשירים, אשר להן משקל גדול בסיכויים של מתעמלים ומתעמלות להשיג את הקריטריון למשחקים האולימפיים. אחת כזו התקיימה בשבוע שעבר בקהיר (בה ישראל לא הורשתה להשתתף), והבאות הן קוטבוס, באקו ודוחא.

על מנת לקבוע את הקריטריון, המתעמלים והמתעמלות יידרשו לצבור את הניקוד המירבי על המכשיר הספציפי בו הם מתמקצעים בשלוש מתוך ארבע התחרויות, כאשר 2 המתעמלים/ות שישיגו את מירב הנקודות על כל מכשיר בשקלול תחרויות אלו ישיגו את הקריטריון האולימפי (מוגבל לעד שני כרטיסים למדינה).

המתחרים הישראלים ייאלצו למקסם עוד יותר את יכולותיהם, בשל העובדה כי שלוש תחרויות בהן ישתתפו יילקחו בחשבון בניקוד הסופי, במקום ארבע תחרויות בסבב. את הנבחרת ילוו המאמנים סרגיי ויסבורג ואנדריי גריבנוב, השופט תום ארנון והפיזיותרפיסט אדם באדיר.