(עודד קרני, באדיבות איגוד הג'ודו) (צילום: ספורט 5)
(עודד קרני, באדיבות איגוד הג'ודו) | צילום: ספורט 5
(עודד קרני, באדיבות איגוד הג'ודו) (צילום: ספורט 5)
(עודד קרני, באדיבות איגוד הג'ודו) | צילום: ספורט 5

קשה לעיכול. כל כך הרבה ציפייה הייתה לקראת הגרנד סלאם בתל אביב, בעיקר בגזרת שגיא מוקי לקראת מפגש אפשרי עם סעיד מולאי. אבל אלוף העולם המכהן הפסיד כבר בקרב הראשון שלו וסיים את דרכו בתחרות.

"לא קל להיות מודח, לא לעמוד על הפודיום במיוחד כשאתה רגיל לזה", הוא אמר בראיון אחרי הקרב. "אבל זה חלק מהדרך, הפסדים זה חלק מהדרך. לא סתם הייתי פעם אלוף אירופה ואלוף עולם. המטרה הכי חשובה שלי זה אולימפיאדה. קצת מבאס שזה קרה פה בארץ כי מאוד רציתי להצליח פה. מאוד קשה לנתח את הקרב הזה ברגע אחד, אני אחזור עוד מעט ואסתכל על הקרב כדי להבין מה צריך לחזק".

לגבי היחסים שלו עם היריב שניצח, סמי שושי הבלגי: "בתוך המזרן כל אחד רוצה לנצח זו מלחמה, אבל מחוצה לו אנחנו חברים טובים. העיקר זו האולימפיאדה, אין ספק שמה שקרה מבאס, אבל צריך להרים את הראש ולהמשיך קדימה. יש המון רעשי רקע מכל כך הרבה כיוונים. חלק מהתפקיד של ספורטאי תחרותי זה לדעת להתנהל עם הרעשים, לדעת לנטרל אותם ולהיות מרוכז ולדעת מה העיקר. לפעמים זה הולך, לפעמים פחות, אבל כל עוד לומדים מהטעויות ולא חוזרים עליהן, אז דברים יסתדרו אין לי ספק".

כשנשאל לגבי הציפייה שלו ממפגש עם סעיד מולאי בקרב, ענה: "מאוד רציתי לפגוש אותו ולעשות איתו קרב, אבל זה הגורל. אולי יום אחד זה יקרה".

אורן סמדג'ה מאמן נבחרת הגברים עודד את שגיא ואמר: "לא נורא, לא קרה כלום, ממשיכים הלאה"

משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו, הגיב להפסד של מוקי: "שגיא לא הראה היום את מה שהוא יודע, זה הפסד שהוא מעבר לג'ודו ואנחנו נטפל בזה. אין מה לעשות, הפסדים הם חלק מהדרך וחשוב לזכור שהדבר החשוב ביותר הוא האולימפיאדה. אין ספק ששגיא הפסיד במקום שרצינו מאוד שהוא יצליח".