גיל כהן הנרגשת. הישג נפלא (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
גיל כהן הנרגשת. הישג נפלא (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

יש כבוד, והרבה. גילי כהן זכתה הערב (חמישי) במדליית הכסף בגרנד סלאם תל אביב אחרי שהעפילה לגמר הטורניר, בו הפסידה באיפון לצ'לסי גיילס הבריטית. אך מעבר לכך, הג'ודאית הבטיחה את מקומה באולימפיאדת טוקיו שצפויה להיערך בקיץ הקרוב והיתה נרגשת במיוחד בסיום הקרב.

"באתי לעשות זהב אבל עשיתי טעות בקרקע והיא ניצלה אותה. מגיע לה כל הכבוד", אמרה הג'ודאית. "היום היה כמעט מושלם. גם עם האכזבה של קרב הזהב אני מאושרת, גם כי עשיתי תחרות טובה וגם מזה שחזרתי לפודיום אחרי הרבה זמן, ובמיוחד שזה פה בארץ. זה שהשגתי את הכרטיס לטוקיו זה מטורף מבחינתי, חלמתי על הרגע הזה וזה כיף מאוד", סיפרה כהן שהבטיחה את המדליה הראשונה של ישראל בתחרות.

כזכור, בפברואר של השנה שעברה המקום באולימפיאדת טוקיו עבור קבוצת המשקל של גילי כהן היה שייך לגפן פרימו. בעקבות דחיית המשחקים האולימפיים, הוחלט באיגוד הישראלי לפתוח מחדש את המבחנים הפנימיים. כעת, תוכל כהן לעשות "חוויה מתקנת" עבור עצמה זכר להדחתה כבר בסיבוב הראשון של אולימפיאדת ריו 2016.

הג'ודאית התאוששה בחודשים האחרונים מקרע ברצועה הצולבת שהשבית אותה לתקופה ארוכה ודיברה בגלוי על השנה המאתגרת שעברה: "לא היה לי ספק שהאיגוד יעשה הכל כדי שתהיה תחרות, והגשמתי חלק מהחלומות שלי אחרי השנה הלא פשוטה הזאת. לפני שנה חשבתי שהכל נגמר, בחיים אי אפשר לדעת מה יהיה. מרגישה שחזרתי לחיים".

מאמן נבחרת הנשים בג'ודו, שני הרשקו, סיכם את היום הראשון של גרנד סלאם ת"א: "אחרי יום ארוך ומתיש הניצחון בגמר של תמנע היה מושלם, כמובן שאני גאה מאוד בתמנע וגילי שזכו מדליות חשובות מאוד. כל זה לא היה קורה בלי נבחרת נשים מגובשת ומחוייבת וצוות מקצועי שעוזר לי ולספורטאיות להגיע להישגים, והוא חלק בלתי נפרד מההצלחות של כולנו. אני רוצה להודות לאיגוד הג’ודו ובעיקר למשה פונטי שנלחם כמו אריה על קיום התחרות הזאת, פונטי מהווה השראה לכולנו. עכשיו מתכוננים למחר ומקווה שלא סיימנו עם ההישגים".

לגבי המאבק בין פרימו לכהן אמר המאמן: "זה מאבק מקצועי שנגזר עליו מראש להיות אכזרי והוא אכן כזה. גאה בגילי על ההישג וגאה בגפן על המאבק העיקש והמקצועי. זו הדוגמא הטובה ביותר למאבק שכולל גם פרגון הדדי. גפן צעירה ואין לי ספק שתספק עוד הישגים רבים".