פספס מדליה. שמאילוב
פספס מדליה. שמאילוב | צילום: ספורט 5
הודח בשמינית הגמר. פליקר (אלן שיבר)
הודח בשמינית הגמר. פליקר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

טורניר הגרנד סלאם היוקרתי בפאריס יצא הבוקר (שבת) לדרך בהשתתפות חמישה ג'ודאים ישראלים: שירה ראשוני, גילי כהן, תמנע נלסון לוי, ברוך שמאילוב וטל פליקר. לעומתם, טוהר בוטבול הפצוע וגפן פרימו, שמתאוששת משפעת, לא עלו על המזרן.

ההישג הטוב ביותר היה שייך לשמאילוב (עד 66 ק"ג), שהעפיל לקרב על מדליית הארד דרך בית הניחומים בזכות ניצחון על אלברטו מרטין הספרדי. בקרב על המדליה פגש שמאילוב את באשקו יונדונפרנלי המונגולי וקצת יותר משלוש דקות בתוך שלב "ניקוד הזהב", המונגולי השיג ווזארי והשאיר את הישראלי בלי מקום על הפודיום בתחרות היוקרתית בצרפת. 

שמאילוב, שעלה אוטומטית לסיבוב השני, גבר באיפון על סטיבן מנגנדו מזמביה בקרב הראשון שלו, ולאחר מכן ניצח את סבסטיאן סידל הגרמני, שסיים שלישי בטורניר אשתקד. בשמינית הגמר הוא הכניע את יוג'י אידה היפני, אבל בקרב הבא הפסיד לגאורגי זאנטריה האוקראיני ונשר לבית הניחומים. כאמור, שם הוא גבר על מרטין הספרדי והעפיל לקרב על המדליה. למרות שלא זכה במדליה, שמאילוב הוסיף נקודות חשובות - 360 במספר - במאבק עם פליקר על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו.

טל פליקר, שמתחרה באותה קטגוריית משקל, פתח גם את התחרות בסיבוב השני, שם ניצח באיפון את סרג'יו אולייניץ' הפורטוגלי. בסיבוב הבא ניצח שוב באיפון, הפעם את ג'ואן פוסטיגוס מפרו, אבל בשמינית הגמר הודח על ידי דניאל פרס רומן הספרדי. פליקר הוסיף לעצמו 160 נקודות דירוג במאבק על המקום בטוקיו.

סיימה שביעית. ראשוני (אלן שיבר)
סיימה שביעית. ראשוני (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

נבחרת הנשים נחלה הצלחה יחסית, כאשר שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) ותמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) ניצחו כל אחת שני קרבות - ונשרו בהמשך לבית הניחומים. לצערן, השתיים לא הצליחו לנצח בקרב הבא ולהעפיל לקרב על מדליית הארד. נלסון לוי וראשוני, שסיימו את התחרות במקום השביעי, צברו 260 נקודות דירוג כל אחת.

האכזבה של היום הראשון הגיעה מכיוונה של גילי כהן (עד 52 ק"ג), שהעפילה אוטומטית לסיבוב השני, והודחה שם על ידי אנאיס מונסדייר הצרפתיה. לאחר 4 דקות של הזמן החוקי לאף אחת מהספורטאיות לא היה ניקוד, אך הישראלית גררה איתה שני עונשים. זמן קצר בתוך "ניקוד הזהב" ספגה כהן את העונש השלישי המהווה הפסד ובכך סיימה את דרכה בתחרות.

שני הרשקו, מאמן נבחרת הנשים, התייחס להופעת החניכות שלו בשיחה עם ערוץ הספורט ואמר: "שירה ותמנע עשו תחרות לא רעה. כמובן שהציפייה שלנו היא לזכות במדליות, אבל ביחס לגרנד פרי בת"א ולאיכות התחרות בפאריס - אנחנו די מרוצים מהתוצאה והניקוד החשוב שהשיגו. לגבי גילי, כמובן שיש אכזבה, אבל נמתין לתחרות בדיסלדורף בתקווה ששם היא תבוא לידי ביטוי".