sportFive996469
צילום: ספורט 5

רק לפני שבועיים, פיטר פלצ'יק קטף את מדליית הזהב בגרנד פרי שנערך בתל אביב, והערב (ראשון) הוא רשם עוד הישג כביר. הג'ודאי הישראלי (עד 100 קילו), גבר על וארלאם ליפרטליאני, המדורג שלישי בעולם במשקל וסגנו של האלוף האולימפי מריו 2016, בגמר הגרנד סלאם שנערך בפאריס בדרך לאחד ההישגים המשמעותיים בקריירה שלו.

פלצ'יק קיבל עונש בפתיחת הקרב, אך בהמשך יריבו ספג שניים משלו והצמד נכנס לניקוד זהב. בשלב מסוים, ליפרטליאני ניסה להטיל את הישראלי אל הקרקע ולא הצליח, פלצ'יק חגג וידע מדוע. לאחר מבט במסכי הטלוויזיה, השופטים קבעו כי התרגיל של הגאורגי לא היה חוקי ופסלו אותו - ונתנו את האות לתחילת החגיגות של הישראלי. בזכות ההישג, פלצ'יק יקבל 1,000 נקודות דירוג לקריטריון לטוקיו.

עוד קודם, פלצ'יק העפיל אוטומטית לסיבוב השני, שם פגש את קאצבק זנקישייב. הקרב נכנס לניקוד זהב, שם אחרי 1:19 דקות ספג היריב הרוסי שלושה עונשים. בהתמודדות הבאה, מול מיקיטה סביריד מבלארוס, זה נגמר מהר יותר. פלצ'יק ניצח באיפון אחרי 2:10 דקות. ברבע הגמר הג'ודאי עבד קשה בדרך לניצחון על שאדי אלנחס הקנדי בניקוד הזהב, וכך היה גם בחצי הגמר, שם התעלה מול מיכאל קורל. מדליסט הארד מאליפות העולם האחרונה ספג שלושה עונשים ונכנע אחרי קרב של 5:35 דקות.

צפו בטקס הענקת המדליה>

שגיא מוקי (עד 81 ק"ג), פתח את הטורניר בסיבוב השני בניצחון על אלכסיוס נתאנאצידיס בקרב שנכנס לגולדן סקור והוכרע באמצעות שלושה עונשים. לאחר מכן הפיל מוקי את פטרה רצימיזיבה ממדגסקר באיפון אחרי 1:26 ועלה לשמינית. בדרך לשמונה האחרונים הוא ניצח באיפון גם את כריסטיאן פרלטי האיטלקי (2:05 דקות), אבל שם הוא נעצר. אלוף העולם נראה מהוסס וחסר אנרגיות מול שרופידין בולטבוייב, נכנע באיפון בניקוד הזהב וירד לבית הניחומים. גם שם הוא הפסיד מול אנתוני ואלטואס-פורטייה מקנדה באיפון.

לאחר ההדחה, מוקי הגיב בחשבון האינסטגרם שלו כשאמר: "לא הייתי במיטבי. אחזור הביתה, אסיק את הלקחים ואמשיך קדימה בשנה הכל כך חשובה הזאת".

ההפתעה הלא נעימה הגיעה מכיוונו של אורי ששון, שרק לפני כשבועיים זכה במדליית הזהב בגראנד פרי תל אביב, אבל בטורניר הזה הודח כבר בקרב הראשון שלו. ששון עלה אוטומטית לסיבוב השני, שם פגש את הקובני אנדי גרנדה. לאחר ארבע דקות של הזמן החוקי, שני הספורטאים היו ללא ניקוד והקרב נכנס לגולדן סקור, בו אחרי דקה וחצי הצליח היריב הקובאני להטיל את ששון בווזארי ולשלוח אותו להוריד את חליפת הג'ודו מוקדם מאוד.

לי קוכמן (עד 90 ק"ג)  הפסיד בקרב הראשון שלו לרוברט פלורנטינו מהרפובליקה הדומיניקנית באיפון ובכך הודח מהתחרות. חשוב לציין שקוכמן הפסיד נקודות דירוג חשובות מאוד לקריטריון האולימפי.

View this post on Instagram

מסיים את התחרות במקום ה7. לא המקום שאליו אני מכוון. לא הייתי במיטבי. ללא ספק כואב לי לסיים ככה את התחרות. אני אשתמש בכאב הזה לקראת התחרויות הבאות. אחזור הביתה, אסיק את הלקחים ואמשיך קדימה בשנה הכל כך חשובה הזו. אני יודע מה אני שווה, הוכחתי את זה פעם אחר פעם ואני מאמין שזה לטובה. המטרה העיקרית שלי השנה היא האולימפיאדה בטוקיו, מעבר לזה זה בונוס. הדב התעורר משנתו. רוצה לאחל בהצלחה לחברי פיטר שהגיע לגמר. רוצה להגיד לכל החברים, העוקבים, לעם שלי ולמי שעוקב תודה על התמיכה גם ברגעים כאלה. זה כל כך חשוב.. תודה לספונסרים שמלווים אותי @we4g_official @passportcard_il @suzuki_israel @tadiran_il @herbalife.il @visa_us @adidas_combatsports @adidasisrael

A post shared by Sagi muki (@sagi_muki) on