(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
כהן תיעדר מטוקיו (אלן שיבר)
כהן תיעדר מטוקיו (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי שנקבע בשישי שברוך שמאילוב גבר על טל פליקר במאבק על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו בקטגוריית המשקל של עד 66 ק"ג, היום (שני) איגוד הג'ודו הודיע גם על הנציגה במשקל של עד 52 ק"ג: גפן פרימו, שנאבקה מול גילי כהן.

על פי אופן ההכרעה של האיגוד הישראלי, אם אחרי הגראנד סלאם בדיסלדורף יש ישראלי שממוקם בין 12 הראשונים אז הוא יהיה הנציג לטוקיו. פרימו מדורגת שמינית בדירוג האולימפי ואילו כהן במקום ה-15. חשוב לציין שבמאי 2019 כהן נפצעה קשה בברכה והתמודדה עם קרע ברצועה הצולבת, שהשבית אותה לכחצי שנה והיא שבה להתחרות רק בנובמבר האחרון. לכהן, אגב, יש כבר הופעה במשחקים האולימפיים בריו, שם היא הפסידה בקרב הראשון.

שני הרשקו מאמן נבחרת הנשים אמר לערוץ הספורט: "הסיפור הזה שאפשר לשלוח רק ספורטאית אחת במשקל הוא סיפור טראגי, אין דרך להפחית את הטראגיות שבו. הסיבה שקבענו שעכשיו כבר תהיה הכרעה היא כדי להגן על הספורטאי שיהיה במשחקים האולימפיים ושהוא יוכל להתכונן אליהם מבלי להתעסק בתחרות הפנימית. זאת תחושה לא נעימה שספורטאית ברמה של גילי שצריכה להישאר בבית, אבל אנחנו לא קובעים את החוקים אלא הוועד האולימפי הבינלאומי. היה מספיק זמן לכל אחת לנצח, זאת התוצאה, התחרות הייתה ספורטיבית והוגנת. אנחנו כצוות לא תומכיםרק באלה שיהיו בטוקיו, נתמוך גם בגילי. היא תנוח כמה ימים ונחשוב איך ממשיכים מפה".

פרימו תביא מדליה? (אלן שיבר)
פרימו תביא מדליה? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"טל פליקר וגילי כהן עשו גם הם את הקריטריון והתמודדו בצורה נפלאה, ספורטיבית והגונה עם יריביהם למשקל. איגוד הג’ודו מעריך את ההשקעה העצומה של השניים ואת הדרך האדירה שהם עשו", נמסר.

בנוסף, נכון לעכשיו נבחרת ישראל תשתתף גם בתחרות הקבוצתית בטוקיו. על פי הדירוג הקבוצתי שהתפרסם היום, מצויה הנבחרת המעורבת, גברים ונשים, בין תשע הנבחרות היחידות בעולם שעמדו בקריטריון לתחרות קבוצתית במשחקים.

נכון להיום נבחרת הג'ודו לטוקיו תורכב משירה ראשוני (48 ק״ג), גפן פרימו (52 ק״ג), תמנע נלסון לוי (57 ק״ג), ברוך שמאילוב (66 ק״ג), טוהר בוטבול (73 ק״ג), שגיא מוקי (81 ק״ג), פיטר פלצ׳יק (עד 100 ק״ג) ואורי ששון (מעל 100). ספורטאים נוספים שנמצאים בתמונת הקריטריון וממשיכים להיאבק על ההשתתפות בטוקיו הם גילי שריר וענבל שמש (שתיהן במשקל 63 ק״ג), רז הרשקו (78+) ולי קוכמן (90).