(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
הרשקו ופרימו, ייאלצו לשבת בבידוד (אלן שיבר)
הרשקו ופרימו, ייאלצו לשבת בבידוד (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בהלת נגיף הקורונה מכה גם את הג'ודאים הישראלים שמתכוננים למשחקים האולימפיים בטוקיו בקיץ. בעקבות העדכונים וההנחיות ממשרד הבריאות לגבי המדינות שלאחר הביקור בהן יש לשבת בבידוד, גילו היום (רביעי) מספר מתחרים ישראלים בענף כי הם צריכים להשלים ימים בבית על מנת למנוע אפשרות הדבקה.

מדובר בברוך שמאילוב, טל פליקר, לי קוכמן ואורי ששון. כולם היו בדיסלדורף במהלך הגראנד סלאם החשוב שנערך ב-21-22 בפברואר. ששון לא התחרה, אך נכח שם במחנה אימון וחזר רק בשבוע שעבר. כל הגברים נמצאים כבר בארץ ומשלימים את ימי הבידוד שלהם עד יום שבת/ראשון (ששון קצת יותר ימים), כמו גם עוזר המאמן של אורן סמדג'ה, גיא פוגל, וכן יו"ר האיגוד משה פונטי שגם כן היו איתם בגרמניה.

מבחינת נבחרת הנשים, המצב מעט יותר מורכב. שירה ראשונה, גפן פרימו ותמנע נלסון לוי נמצאות כרגע עם המאמן שני הרשקו במחנה אימונים בצ'כיה, לשם הגיעו אחרי מעבר דרך אוסטריה. הן היו אמורות להישאר בצ'כיה למשך לפחות עוד שבוע, אך בעקבות החשש פונטי החליט להחזיר אותן לארץ מוקדם יותר, והן ביום ראשון יעלו על טיסה חזרה וישלימו ימי בידוד עד שבת הבאה, יחד עם המאמן הרשקו. אגב, גילי כהן חזרה לארץ אחרי דיסלדורף ותישאר בבידוד עד שבת הקרובה.

בינתיים, פונטי שוקל לבטל את כל האימונים של נבחרת הקדטים והנבחרות האזוריות כדי למנוע התפשטות. כמו כן, המארגנים של גרנד פרי מרקש ביטלו את התחרות שהייתה אמורה להיפתח מחרתיים, וכרגע עדיין אין החלטה בנוגע לגראנד סלאם הגדול ביקטרינבורג.