(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
אוהב את הקהל הישראלי, פלצ'יק (אלן שיבר)
אוהב את הקהל הישראלי, פלצ'יק (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

יש לישראל שתי מדליות זהב בגרנד פרי תל אביב 2020! פטר פלצ'יק ואורי ששון, שניים מהג'ודאים המוצלחים שלנו בשנתיים האחרונות בנבחרת הגברים, זכו היום (שבת) במקום הראשון בקטגוריות המשקל עד 100 ק"ג ו-100+ ק"ג (בהתאמה). בכך השיג פלצ'יק, זוכה מדליית הזהב מגרנד סלאם אבו דאבי 2018, עוד 700 נקודות חשובות לקראת המשחקים האולימפיים טוקיו. גם ששון, מדליסט הארד מריו 2016 וזוכה הזהב של אותו גרנד פרי מאשתקד, השיג כמות זהה של נקודות.

"קשה לתמצת בשתי מילים מה עובר לי בראש", אמר פלצ'יק. "הרבה זמן לא היה לי גמר, ואחרי חצי עונה קצת מאכזבת ב-2019, אני שמח לפתוח את השנה החדשה עם כיוון חיובי לאולימפיאדה. אין על הקהל המדהים הזה, אלו נקודות מאד חשובות. חשוב לי להילחם בבית מול המשפחה שלי ולהראות את הכוח שלנו כנבחרת".

כשנשאל עד כמה מתוק הזהב הזה, ענה: "וואו וואו, אחת היותר מתוקות לגמרי. הכל מתגמד לעומת הרגע הזה, יריבים קשוחים ויום לא קל. אני באפיסת כוחות, אבל אני שמח שהכל התחבר לי. קרבות קשים? לגמרי, אני מדקלם לעצמי כל רגע כשקשה בקרב שזה מגיע לי ושאני עובד קשה. יום אחד כולם יכולים ליפול, היום זה היה היום שלי".

ששון וסמדג'ה, עוד הישג לאוסף (אלן שיבר)
ששון וסמדג'ה, עוד הישג לאוסף (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אורי ששון גם כן התרגש אחרי הניצחון: "כשדיברנו לפני הקרב אמרנו שיותר חשוב ממדליית הזהב זה ניצחון על היריב הזה. שלוש פעמים הוא ניצח אותי, הייתה לנו תכנית קרב והיא עבדה. איזה כיף, איזה קהל מדהים. שחזור של השנה שעברה. מדהים. מסמן משהו טוב בפתח? כל הקריירה שלי זה רכבת הרים אחת גדולה. פתחתי את השנה ברגל ימין, התחלתי טוב, צריך להנות מזה ולהמשיך קדימה. יש מטרות גדולות ואנחנו על זה".

המאמן של השניים, אורן סמדג'ה: "הניצחון על המתחרה הזה משלים לי את כל התמונה. דברים מתחברים ובאים לידי ביטוי כמה חודשים לפני האולימפיאדה וזה פשוט מדהים. כמה זה משמעותי לפתוח כך שנה אולימפית? קודם כל אם יש טעויות אנחנו רוצים לשפר את רובם. עמדנו במשימה, יש דברים לחדד ולשנות, אבל זה נראה טוב. מקווה שימשיך כך, הפנים לפאריז לגרנד סלאם ומקווה שימשיך ככה".