(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
יעלה על הפודיום גם בצרפת? ששון (אלן שיבר)
יעלה על הפודיום גם בצרפת? ששון (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

נבחרת ג'ודו הנשים תחסר את גפן פרימו בגראנד סלאם פאריס. הג'ודאית עד 52 ק"ג חלתה ולמרות שטסה עם חבריה לבירת צרפת הוחלט שלא לאפשר לה להתחרות. "גפן חלתה ביום שישי, מהתקררות קשה כולל חום שהמשיך עד יום שני, למרות נסיונות להתאושש ולהגיע ולהשתתף בתחרות החשובה בפריז הוחלט ע"י הצוות המקצועי והרפואי לא לסכן את גפן ולוותר על התחרות, לנסות להתאושש ולקיים מחנה אימונים בינלאומי קשה החל מיום שני במטרה להגיע מוכנה להמשך התוכנית המקצועית" הסביר שני הרשקו.

נבחרות הגברים והנשים של ישראל בג'ודו המריאו היום (חמישי) לפאריס, לקראת טורניר הגראנד סלאם היוקרתי שייפתח בשבת. מדובר בטורניר הבינלאומי השני של השנה, אחרי הגרנד פרי שנערך בתל אביב לפני כשבועיים, ובו זכתה נבחרת הגברים בשלוש מדליות: שתיים מזהב, של פיטר פלצ'יק ושל אורי ששון, ומדליית ארד של טל פליקר.

אצל נבחרת הגברים של אורן סמדג'ה יתחרו שישה ג'ודאים. שגיא מוקי, אלוף העולם במשקל של עד 81 ק"ג, שלא לקח חלק בתחרות בת"א בשל פציעה בצלעות, אורי ששון (100+ ק"ג), פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג), לי קוכמן (עד 90 ק"ג), שזקוק לנקודות דירוג על מנת לקבוע את הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו, ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) וטל פליקר (עד 66 ק"ג).

אצל נבחרת הנשים של שני הרשקו, נטולת גפן פרימו, שירה ראשוני (עד 48 ק"ג), גילי כהן (עד 52 ק"ג) שצריכה נקודות למאבק בינה לבין פרימו על הכרטיס הבודד לטוקיו, ותמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) ישתתפו.

הרשקו סיפר לערוץ הספורט לקראת היציאה: "לפריז יוצאות רק הספורטאיות הבכירות ביותר בשלוש הקטגוריות הקלות (מלבד גילי שריר, שנמצאת בשלבים האחרונים של השיקום וכנראה תחזור לסבב התחרויות במרץ). המטרה היא לצבור ניסיון נוסף בתחרות גדולה ונקודות חשובות במירוץ האולימפי. גילי שריר, ענבל שמש ורז הרשקו נמצאות בתקופת אימונים אינטנסיבית במטרה להגיע מוכנות יותר לתחרויות שיתקיימו בחודש מרץ ואפריל".