מזרטי גיבילי גראן-לוסו דיזל. בקרוב הדגם ההיברידי
מזרטי גיבילי גראן-לוסו דיזל. בקרוב הדגם ההיברידי | צילום: ספורט 5

מזראטי תחשוף את המכונית ההיברידית הראשונה בתולדותיה במסגרת תערוכת הרכב הסינית שתערך בביג'ין בסוף חודש אפריל הקרוב, כך מדווחים כלי התקשורת במילאנו. השגרירה שתישא על כנפיה את הבשורה הידידותית לסביבה היא מכונית הספורט-סדאן האלגנטית גיבלי. המערכת תהיה מבוססת על מנוע בנזין, בקרת חשמל סטנדרטית וסוללות עם טעינה מהשקע, אבל בשלב הנוכחי במזראטי לא מפרסמים פרטים טכניים אודותיה.

מכירות מזראטי התחזקו החל בשנת 2013 עם הוספת דגמים חדשים ומאוחר יותר תגבור של מנועי דיזל לסדרות גיבלי וקוואטרופורטה, אבל החל בשנת 2016 כוכב המכירות הגדול ביותר שלה הוא ה-SUV מזראטי לבנטה (610-865 אלף שקלים) - רכב שנתן להם דחיפה שיווקית חזקה מאוד בארה"ב וגם בשוק הסיני. החברה תשיק בקרוב קרוסאובר קטן יותר שיתחרה ראש בראש עם פורשה מקאן, מהלך שיפתח להם אפיקים חדשים לגלגל כסף רב לקופתם הצנועה.

הגיבלי ההיברידית נולדה כמו מרבית אחיותיה האקולוגיות באירופה לספק לאיטלקים מרחב נשימה מול תקנות ה-CO2 המחמירות שהצליחו לשבש פעילות סדירה של מותגי רכב רבים. קשה לדעת איזו משמעות תהיה לה באירופה או בישראל, אבל רוכשי גיבלי היברידית בסין נהנים מהטבת מס ממשלתית בשווי 1,500 דולר. במזרטי משקיעים הרבה מאמצים להצליח במזרח הרחוק נוכח הנסיגה הדרמטית במכירות - בשנה הקודמת צללו ב-27%.

כפי שדיווחנו לכם לאחרונה, מזרטי תזניק לפחות עשרה דגמים חדשים בין 2020-2023, כולל מכונית ספורט חשמלית קיצונית שתתחרה ישירות בפרארי F8 טריביוטו. בטווח הקרוב יותר, צפויה מתיחת פנים בשנה הנוכחית לדגם הלבנטה וכן לדגם הקוואטרופורטה. החל ב-2022, דגמי גראן קבריו ודגם הקבריולה ימכרו רק עם הנעה היברידית-חשמלית.