המשחקים האולימפיים יתקיימו כמתוכנן? (GETTY)
המשחקים האולימפיים יתקיימו כמתוכנן? (GETTY) | צילום: ספורט 5

יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי, הוציא הערב בתום ישיבת הנהלה, מכתב לספורטאים והספורטאיות, חברי הסגלים האולימפיים של ישראל, בו הוא מעודד ומחזק אותם בימים בהם מגיפת הקורונה משבשת את החיים.
 
"במרחק של 130 ימים מפתיחת המשחקים האולימפיים, טוקיו 2020 אנו מוצאים עצמינו בפני מציאות חדשה אותה מכתיבה מגיפת הקורונה, מגיפה המתפשטת בעולם וגורמת לשיתוק מתרחב והולך של חיי היום יום, לשיבוש הכלכלה ולדחייה או ביטול של אירועי ספורט".
 
כרמי המשיך ודיבר על התקופה הקשה והעתיד הלא ברור: "בשבועות האחרונים אתם והצוותים המקצועיים שלכם חווים חוסר וודאות באשר לאימונים, לתחרויות בינלאומיות, טורנירים עולמיים ולהכנות האולימפיות וזאת, לאחר שנים של הכנות ארוכות ומפרכות לקראת המשחקים האולימפיים. אנו יודעים כמה תקופה זו קשה ומאתגרת עבורכם, תקופה בה חלקכם עדיין נלחמים על השגת הקריטריון האולימפי וחלקכם האחר כבר עשו אותו ומתאמנים על מנת לטייב את יכולותיכם הפיזיות, הטכניות והמנטליות לקראת אירוע השיא של המשחקים האולימפיים, לקראת הגשמת חלומכם".
 
"המשיכו להתמיד באימונים ככל שניתן, יחד עם הצוותים המקצועיים שלכם ועם חברי הנבחרות שלצידכם, המשיכו להיעזר במעטפת הרפואית והמנטלית העומדת לרשותכם 24/7 והמשיכו להציג לנו כל סיוע לו אתם זקוקים על מנת לשמור על מוכנותכם וכשירותכם": הוסיף יו"ר הוועד האולימפי.