הפועל מטה אשר מתחבקים (צילום: עודד קרני)
שחקני מכבי ת"א נתנו הכל | צילום: עודד קרני

מכבי ת"א סיימה את דרכה בגביע האתגר לאחר שהודחה בידי סיסלי טרוויזו, אחת הקבוצות הטובות באירופה בתוצאה 3:1 (23:25 ,25:21, 25:10, 25:21).

מאמנם של התל אביביים, זהר בר נצר, אמר לגליה סגל עם סיום המשחק: "החבר'ה נתנו פה קרב רציני וניצחנו את המערכה הראשונה. סבלנו מקצת חוסר ריכוז בסוף המערכה השניה ובהמשך פשוט נגמרו לנו האנרגיות להתמודד איתם".

הפתיחה של התל אביביים היתה מרשימה, בעיקר לנוכח ההגנה המצוינת. הצהובים ברחו ל-5 הפרש מול אלופת אירופה לשעבר. האיטלקים חזרו לתמונה והמערכה הפכה לצמודה, כאשר בסיומה טרוויזו יורדת מאוכזבת לאור הניצחון 23:25 של המארחים.

המערכה השנייה נראתה כמו המשך של הראשונה וחניכיו של זוהר בר נצר הצליחו להוביל עד למחציתה הראשון של המערכה.

האיטלקים התחילו להשקיע יותר ומנגד, מכבי ת"א נחלשה והחלה לעשות טעויות. מכאן, השליטה במערכה ובמשחק כולו, עברה לאורחים שניצחו 21:25.

המערכה השלישית היתה החלשה ביותר של הקבוצה ההישראלית וטרוויזו ברחה להפרש דו ספרתי במהירות, שהגיע כבר ל-22:8. מכבי ניסתה עוד לעשות משהו, אבל המערכה הסתיימה בתוצאה 10:25 לאורחים מארץ המגף. הניצחון במערכה הזו הוביל להדחתה של מכבי ת"א מן המפעל, לאחר שהצליחה לנצח רק מערכה אחת במשחק הראשון שמערך באיטליה.

המערכה הרביעית היתה לפרוטוקול בלבד אך הצהובים המשיכו להילחם ולהיאבק על כבודם. האיטלקים הובילו בהפרשים קטנים לאורכה של המערכה ודווקא בסיומה של המערכה ההיתרון התנדנד. לבסוף, היו אלה האיטלקים עם ידם על העליונה וניצחו גם את המערכה הרביעית 23:25.