צבי ורשביאק. בקרוב תעשה פניה ללבנת (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
ורשביאק. קיבל פניה מחברי הנהלת האיגוד (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

חוסר השקט באיגוד הסייף נמשך, זאת לאחר שהיום (חמישי), בהמשך לסכסוכים בענף, שלחו חמשת חברי הנהלת איגוד הסייף מכתב ליו"ר הוועד האולימפי, צבי ורשיביאק, בו הם באים בטענות קשות ליו"ר האיגוד, יוסי הררי.

בפנייתם נכתב: "בוודאי ידוע  לך על הפילוג הקיים בענף הסייף כתוצאה מהתנהלותו הכושלת של יו"ר האיגוד, מר יוסי הררי, שרואה לנגד עיניו קודש, אך את הישארותו בתפקיד גם במחיר הרס הענף ואינו בוחל בשום אמצעי לשם כך". 

"לאחרונה, חלה הידרדרות נוספת בהתנהגותו שהעלתה את רף ההתנכלוית לכדי פגיעה ממשית בספורטאים. לאחר שהשתלט על קודי ההרשמה לתחרויות בינלאומיות, הוא מונע כעת את הרשמת הסייפים לתחרויות באמתלות שונות שאינן מעוגנות כלל בשום החלטה של הנהלת האיגוד, אלא על דעת עצמו בלבד. יש לציין כי לאמתלותיו אין קץ ואין כל היגיון", המשיכו וכתבו חברי ההנהלה במכתבם.

"הוא פנה לאגודות, להן אין כל חובות, בדרישה לתשלום ומאלץ אותן להוכיח שאינן חייבות כספים לאיגוד, כתנאי לביצוע הרשמת סייפיהם לתחרות", טענו. "נכון למצב בו אנו שרויים, אין ביכולתנו לממש את חזונך כפי שציטטת באומרך - 'על ספורטאים ישראלים להשתתף בכל התחרויות בעולם'". 

החמישה סיכמו את המכתב: "היו"ר יוסי הררי 'עבר את הגבול' והפך את הספורטאים לבני ערובה בידיו. אנו רואים זאת בחומרה רבה וכחציית קו אדום. כדי למנוע החרפה של המצב ונזק בלת הפיך בסייפי ישראל המבקשים להשתתף בתחרויות בחו"ל, הננו פונים אליך בזאת בבקשה להתערב באופן מיידי ולפנות לאיגוד הסיוף הבינלאומי, על מנת להעביר את קודי ההרשמה לידי מנכ"ל האיגוד, הכפוף להחלטות ההנהלה". 

יוסי הררי: "הגעתי להבנות עם צבי ורשביאק"


יו"ר האיגוד, יוסי הררי, הגיב למכתב ואמר ל-ONE: "דיברתי עם צבי והגענו להבנות לפיתרון הבעיה. כל מילה במכתב היא שקר וכזב. אני פונה לאגודה ומבקש ממנה להחזיר ציוד. המועדון (עכו) התחייב להחזיר את הציוד שאבד, אבל עד היום לא התקבל שום כסף. בתקנון שלנו כתוב שאגודה חייבת לנהוג על פי החוקים של האיגוד, והחוקים אומרים שאגודה שחייבת כספים תורחק מהאיגוד. אני בסך הכל רוצה שישלמו את החובות. אני צריך לממן פעולות אחרות של איגוד הסייף ובגלל החובות ואני לא מסוגל”.

סייף. צוקרמן נלחם בגבורה (צילום: מערכת ONE)
סייף. יוסי הררי (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

הררי המשיך ואמר: “הגעתי להבנות עם צבי ורשיביאק שמה שיקרה הוא שאני ארשום את הספורטאים וכל נושא החובות עובר לטיפולו של גזבר הוועד האולימפי. הוא יתעסק בכל הנושא ואם אגודה לא תשלם את החובות, היא תצטרך לתת את התשובות לוועד האולימפי".

מנכ"ל האיגוד, יוסי בן-בסט, אמר אף הוא בנושא: "אסור לפגוע בסייף בכל דרך שהיא, קודם כל רושמים סייף לתחרות. אסור לנו להשהות ספורטאי או לעצור אותו כי אולי ישנה איזשהי טעות, כי אם תהיה טעות, אז הפסדנו".