הטקס בסיום צליחת הכנרת ה-56 בצמח (צילום: מערכת ONE)
הטקס בסיום צליחת הכנרת ה-56 בצמח | צילום: מערכת ONE

7,000 שחיינים זינקו הבוקר (שבת) למים בצליחת הכנרת ה-56 ע"ש יעקב חסיד ז"ל. מדובר באחד מאירועי הספורט העממי הגדולים ביותר בישראל וללא ספק אחד היפים ביותר.

הצולחים זינקו משני מקצים: המסלול הארוך יצא מחוף האון והסתיים בצמח – מרחק של 3.5 ק"מ, והמסלול הקצר יצא מחוף מעגן והסתיים גם בצמח – מרחק של 1.5 ק"מ. כ-30 כלי שייט (סירות, רפסודות ואוניות) התפרסו לאורך כל המסלול, בממוצע כל 150 מטר, והעניקו לצולחים אפשרות לנוח במהלך השחייה.

מזג האוויר היה מצוין והאירוע היה מאורגן ברמות הגבוהות ביותר: מרישום המשתתפים, דרך הסעתם באוטובוסים לנקודות הזינוק ועד חלוקת המדליות, הלחמנייה והשוקו המסורתיים.

בסיום הצליחה התקיים טקס מרגש לזכרו של אריה דרוול ז"ל, שטבע בשנה שעברה בגיל 77 במהלך הצליחה. אלמנתו של דרוול, ציפי, העניקה גביע מיוחד לצולח הוותיק ביותר – אותו קיבל בן עמי איצקוביץ' בן ה-75, שצלח את הכנרת בפעם ה-54. 

צליחת הכנרת (ONE) (צילום: מערכת ONE)
השחיינים מסיימים את הצליחה. המארגנים הופתעו לחיוב ממספר המשתתפים | צילום: מערכת ONE

גיורא אסתרי, מנהל מחלקת הספורט של המועצה האזורית עמק הירדן, ציפה לכ-6,000 צולחים כמו אשתקד, היה שבע רצון מהאירוע וממספר המשתתפים שגדל משנה שעברה ואמר ל-ONE בסיומו: "הכל תקתק כמו שצריך והכי חשוב שכולם יצאו בשלום מהמים".