אבי דיכטר ודניס הנובר במהלך ביקורו של השר (צילום: מערכת ONE)
אבי דיכטר ודניס הנובר במהלך ביקורו של השר | צילום: מערכת ONE

חבר הכנסת בהווה וראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר, יכול לרשום כעת תחת קורות החיים שלו כמי שמחזיק בחגורה שחורה באומנות לחימה. דיכטר ביקר באימון "קרב מגע" במכון דניס הישרדות כאורחו של ד"ר דניס הנובר, מייסד שיטת "דניס השרדות", אותה פיתח במשך שנים ועליה חונכו וגדלו מאות אלפי נערים ובוגרים ברחבי ישראל ובעיר הרצליה בפרט.

"דניס הישרדות" הינה אמנות לחימה המשלבת בין כמה אמנויות לחימה קיימות: ג'ודו, קראטה קיוקושינקאי, איקידו, קונג פו, ג'ו ג'וטסו והגנה עצמית. שיטת לחימה זו, אשר פותחה בשנת 1957 על ידי דניס ומכונה על שמו, הינה מוכרת על ידי מנהל הספורט/אגף החינוך כשיטת אמנות הלחימה הרשמית של מדינת ישראל.

במסגרת ביקורו של דיכטר, סיפר דניס את סיפור משפחתו בשואה ואת סיפור ילדותו בגולה, עלייתו כנער לארץ ישראל ואת הקשר החזק שלו לציונות ואהבת הארץ.

דיכטר ציין כי "מדהים לראות שילוב של צעירים ומבוגרים, גברים ונשים, שעוסקים גם באומנות קרב מגע, אבל לא פחות מזה במנות גדושות של אהבת האדם ואהבת הארץ והכל מתנהל באולם אחד. בעזרת האנרגיות המוטחות במזרון אפשר לייצר חשמל לעיר שלמה, תחת שרביטו של אדם אחד, דניס, שזוכה להערכה עצומה מדורות על גבי דורות של חניכים, אשר לא נרתע להנחיל את אומנות קרב המגע גם לנערים ובוגרים בעלי קשיים מנטאליים ופיזיים"

אבי דיכטר ודניס הנובר (ONE) (צילום: מערכת ONE)
אבי דיכטר ודניס הנובר (ONE) | צילום: מערכת ONE

בביקור עצמו, העניק דניס לדיכטר חליפת "דניס הישרדות" וחגורה שחורה כאות הוקרה על פועלו למען מדינת ישראל ואזרחיה כראש השב"כ וכשר לביטחון פנים בישראל. עד כה, חגורה זו הוענקה ע"י דניס אך ורק לאישיות ציבורית אחת - ראש הממשלה לשעבר, מר אריאל שרון. על הכבוד לו זכה אמר דיכטר: "המחווה שעשו לי במתן החגורה השחורה הייתה מרגשת מאוד. זו הפעם הראשונה שבשביל כל כך מעט שעשיתי (רק באתי לבקר) זכיתי בכל כך הרבה כבוד".

"בין קהל המתאמנים זיהיתי מספר אנשים שפעילותם במערכת הביטחון ותרומתם לביטחון המדינה כלוחמים היא אדירה ואני משוכנע שאיש מהמתאמנים עמם לא שמע מהם על כך מעולם. על אחד מהם, שהשתתף במבצע להבאתו של שייח עובייד לארץ ממדינת אויב, במאמצים למו"מ כנכס להחזרת רון ארד, הרשתי לעצמי לומר להם מספר מילים וזה רק כדי לגרות את ייצר הסקרנות שלהם".

אבי דיכטר ודניס הנובר (ONE) (צילום: מערכת ONE)
אבי דיכטר ודניס הנובר (ONE) | צילום: מערכת ONE

בסיום הביקור ציין דיכטר: "אני מקווה שהרשויות הרלוונטיות במדינת ישראל ועיריית הרצלייה ישכילו להעריך את הנכס הזה שנקרא "דניס הישרדות" ויאפשרו לו להמשיך ולהתקיים בכבוד".