המילטון. פער של חמש נקודות מוובר (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
המילטון. פער של חמש נקודות מוובר (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

נהג מקלארן והאלוף לשעבר, לואיס המילטון, יודע שהסיבוב הראשון הנוראי שלו בגרנד פרי שנערך באיטליה מרחיק אותו בצורה משמעותית מתואר אליפות נוסף.

במהלך ההקפה הראשונה במירוץ שנערך במונזה, התנגש המילטון במכונית הפרארי של פיליפה מאסה כאשר ניסה לעקוף אותו. בתאונה שבר הבריטי בן ה-25 את המשכך האחורי, דבר שגרם לפרישה שניה של הנהג בשלושה מירוצים.

לואיס המילטון אמר לתקשורת הבריטית: "אני יכול להאשים רק את עצמי. אומנם הסיפור עוד לא גמור אבל בדיוק ימים כאלה, עם טעויות כאלה זה מה שגורם לך לאבד את הסיכוי לזכות בתואר. זו טעות שלי באופן חד משמעי אבל זה מה שקורה שאתה מנסה להתקדם במהלך המירוץ".

"אני מתנצל בפני חברי לקבוצה. רציתי למקם את הרכב בצורה מסויימת אבל לא הצלחתי לעשות כן ובמהלך הזה התקרבתי מדי לרכבו של פיליפה מאסה וקיבלתי מכה ממנו בגלגל האחורי, דבר שהזיק למכוניתי ואילץ אותי לפרוש", אמר הנהג של קבוצת מקלארן וסיכם: "הייתי בזמן הלא נכון, במקום הלא נכון".

בפורמולה 1 נותרו עוד חמישה מרוצים לסיום העונה וכרגע מארק וובר מרד בול מוביל את הטבלה עם 187 נקודות, חמש נקודות יותר מללואיס המילטון ו-21 מעל לנהג של קבוצת פרארי, פרננדו אלונסו.

המילטון מבואס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
המילטון מבואס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE