הם עשו היסטוריה כבר כשעלו יחד לגמר ב-50 מטרים גב, אבל במשחה עצמו לא הצליחו לשפר את התוצאות הטובות ביותר שלהם וסיימו אחרונים. גיא ברנע הגיע למקום השביעי, יונתן קופלב שמיני ובכל זאת מדובר בהישג מרשים לשחייה הישאלית באליפות העולם הנערכת בברצלונה.

ברנע וקופלב יכולים היו לחרוט את שמם בהיסטוריה של הספורט הישראלי ולהפוך לראשונים שזוכים במדליה באליפות העולם בשחייה בבריכות ארוכות, אבל ברגע האמת לא הצליחו לגבור על האופוזיציה והישגי השיא נותרו המקום השישי של ורד בורוכובסקי, גל נבו ואותו ברנע, בדיוק במשחה המקביל באליפות בשנחאי 2011. 

ברנע, שקבע את הזמן השלישי בטיבו בחצי הגמר והטוב ביותר שלו מאז רומא 2009 עם בגד הים האלסטי (24.73), שחה במסלול 3 ואילו קופלב התחרה במסלול מספר 1. כבר עם האות לזינוק היה ברור שהפעם הם קצת מאחור, מצב שנמשך לנגיעה המיוחלת בקיר.

ברנע סיים את המשחה במקום השביעי בתוך 25.14 שניות, זמן איטי יותר מזה אותו קבע במוקדמות או בחצי הגמר. קופלב הגיע מיד אחריו וקבע 25.19 שניות, תוצאה איטית ביותר משתי עשיריות לעומת הזמן שלו בחצי הגמר.

"זה גמר ראשון שלי, אבל בסופו של דבר אני מרוצה", סיכם קופלב. "שנינו קצת יצאנו מאוכזבים, מקומות 7-8 הם לא מה שציפינו, אבל ההרגשה מחצי הגמר הייתה מדהימה. שנינו חשבנו שזה אפשרי. אני מרוצה, עשיתי תחרות די טובה. אני רק אגיד שאני רוצה להיות שם על הפודיום עוד שנתיים. החלטנו השנה להתמקד יותר ב-50, אבל זה לא אומר שהורדנו את הרגל מהגז או שוויתרנו על ה-100 (מקצה אולימפי)".

מי שניצח במשחה היה קמיל לאקור הצרפתי, שעצר את השעון על 24.42 שניות ולקח את הזהב. במדליית הכסף זכה בן ארצו ז'רמי סטראביוס, שקבע 24.54. למקום השלישי הגיע מאט גריברס מארה"ב בזמן זהה (24.54). אגב, שיא העולם של ליאם טנקוק הבריטי (24.04) עדיין מחזיק מעמד מאז אותה אליפות ידועה לשמצה ברומא 2009.

נבו, כשל גם במשחה החזק שלו (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
נבו, כשל גם במשחה החזק שלו (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

אין גמר נוסף למשלחת הישראלית

גל נבו קפץ בבוקר למוקדמות למשחה שנחשב לחזק ביותר שלו - 400 מטרים מעורב אישי - אבל לא הצליח להתברג בין השמונה שיקפצו למים בערב, זאת על אף העובדה כי לא מעט שחקנים בכירים בחרו לוותר על משחה זה. נבו סיים את המקצה שלו במקום הרביעי עם זמן של 4:17:95 דקות, מה שהציב אותו במקום ה-15 הכללי בלבד.

לא הרבה זמן לאחר מכן נבחרת השליחים ב-100X4 מעורב זינקה למקצה הראשון מתוך שלושה במוקדמות, אותו סיימה עם זמן של 3:39:31 דקות. כצפוי, יונתן קופלב, אמרי גניאל, יעקב טומרקין ונמרוד שפירא בר-אור לא הצליחו להתברג בין 8 הנבחרות המהירות ביותר.

הגמרים הבאים (לפי הסדר): 50 מטרים חזה לנשים; 400 מטרים מעורב אישי לגברים; 50 מטרים חופשי לנשים; 1,500 מטרים חופשי לגברים; 400 מטרים מעורב אישי לנשים; 100X4 מטרים מעורב לגברים; 100X4 מטרים מעורב לנשים.