מיקי חיימוביץ´ וגיא זוהר בתחרות (אהרון איסרס) (צילום: מערכת ONE)
מיקי חיימוביץ´ וגיא זוהר בתחרות (אהרון איסרס) | צילום: מערכת ONE

אליפות ישראל למאסטרס בשחייה לשנת 2011 נערכה היום (שבת) במכון וינגייט. באליפות נשברו 39 שיאים אישיים וארבעה שיאי יסוד. הפועל עולם המים ביצעה מהפך גדול וזכתה בגביע הקבוצתי.

אבל עם כל הכבוד להישגים, את העיניים משכו מספר משתתפים מוכרים מעולם התקשורת והפוליטיקה. מגישת המהדורה המרכזית של חדשות 10, מיקי חיימוביץ', שפרשה מתפקידה לפני מספר שבועות, השתתפה בתחרויות עם גיא זוהר ושדר הספורט האגדי משה גרטל, שהוא גם שחיין מושבע. חבר הכנסת יוחנן פלסנר היה גם כן בין המשתתפים.

התחרות נחשבת להכנה לקראת אליפות אירופה שתיערך בעוד כחודש וחצי באוקראינה וכהכנה לקראת אליפות ספורט הפועלים למאסטרס באוסטריה.

ביום הראשון לאליפות שברו שחייני המאסטרס 30 שיאי גילאים. השיא הראשון נקבע כבר במשחה הפתיחה. רונדה ניסמן מאקוותיקים גבעת-חיים עצרה את השעון במשחה ל-200 מטרים חזה על 3:30.78 דקות ומחקה מטבלת שיאי גילאי 59-55 את שיאה של ביאטריס גרבר שנקבע באליפות החורף בווינגייט בחודש מארס 2009.

גרטל הוותיק שייצא השבוע לשנחאי, שם מתקיימת אליפות העולם בשחייה, קבע שיא חדש בקבוצת הגיל 69-65 במקצה ל-100 מטרים חופשי. גרטל עצר את השעון על 1:07.90 דקה. הוא שיפר משמעותית את שיאו של יאיר לנדאו שעמד על 1:13.02 דקה ונקבע בתחרות המכביה לפני כשנתיים.

חבר הכנסת יוחנן פלסנר מחויך במהלך התחרויות (אהרון איסרס) (צילום: מערכת ONE)
חבר הכנסת יוחנן פלסנר מחויך במהלך התחרויות (אהרון איסרס) | צילום: מערכת ONE

בתום האליפות אירע מהפך גדול. אם בבנים נשמר הסדר, כאשר אקוותיקים גבעת-חיים ניצחה עם 807 נקודות לפני הפועל עולם המים 660 נקודות ומכבי קרית-ביאליק עם 302 נקודות, הרי שבבנות אירע ההפך.

מיקי חיימוביץ´ רגע אחרי המשחה שלה (אהרון איסרס) (צילום: מערכת ONE)
מיקי חיימוביץ´ רגע אחרי המשחה שלה (אהרון איסרס) | צילום: מערכת ONE

הפועל עולם המים זינקה לראשות הטבלה עם 637 נקודות והדיחה את אקוותיקים גבעת-חיים למקום השני עם 488 נקודות, לפני מכבי שוהם עם 150 נקודות. בדירוג הכללי ארע מהפך של ממש, כאשר הפועל עולם המים זכתה בגביע הקבוצתי עם 1,297 נקודות, רק שתיים יותר מאקוותיקים גבעת-חיים אשר היתה בהלם מוחלט למשמע התוצאות.

חבר הכנסת יוחנן פלסנר וחבריו לקבוצה (אהרון איסרס) (צילום: מערכת ONE)
חבר הכנסת יוחנן פלסנר וחבריו לקבוצה (אהרון איסרס) | צילום: מערכת ONE