רון אטיאס (משמאל) על הפודיום (צילום: מערכת ONE)
רון אטיאס (משמאל) על הפודיום | צילום: מערכת ONE

לוחם הטאקוונדו, רון אטיאס, רשם הערב (חמישי) הישג נהדר כשזכה במדליית הכסף באליפות אירופה לנוער הנערכת בקפריסין במשקל עד 55 ק"ג.

אטיאס בן ה-16 מראשון-לציון, הגיע לתחרות כשהוא מדורג חמישי. הוא העפיל אוטומטית לסיבוב השני וניצח 9:12 את סרחיו פרננדס הספרדי בדרך לרבע הגמר, שם חיכה לו מהמט דולאס הטורקי, המדורג רביעי בתחרות.

אטיאס ניצח 4:6 והמשיך לחצי הגמר, שם פגש את ג'יימי אבליי הבריטי. מכיוון שלאחר הזמן החוקי תוצאת הקרב עמדה על 8:8, נכנס הקרב להארכה, שם אטיאס היה הראשון שיזם מהלך התקפי וקיבל נקודת זהב שהעלתה אותו לגמר אליפות אירופה מול המדורג מס' 2, סלחאדין בנסאלה מבלגיה. בגמר אטיאס כבר נראה עייף, נוצח 11:6 והסתפק בתואר המכובד, סגן אלוף אירופה.

יחיעם שרעבי, מאמן נבחרת ישראל ומאמנו האישי של רון: "אני מאוכזב מהתוצאה וגם רון. ספורטאי ברמתו של רון שואף תמיד רק לזהב".

אטיאס התפרסם לפני ארבעה חודשים כשיומיים לפני יציאתו לאליפות העולם לבוגרים, נפטר אביו באורח פתאומי. למרות הטרגדיה, נסע אטיאס לאליפות בקוריאה באישור מיוחד של רב.  "זו תוצאה נהדרת, מגיע לו אחרי שנה לא קלה, הוא שוב הוכיח באיזה פוטנציאל מדובר", אמר המנהל המקצועי של ההתאחדות, עדי דוידוב על הישגו של אטיאס.

ישראלי נוסף שרשם הופעה טובה הוא אילן ברגינסקי שהתחרה במשקל עד 63 ק"ג. ברגינסקי ניצח יריבים מקפריסין ומפינלנד לפני שנכנע לטורקי שזכה בזהב ברבע הגמר.

מישל מדר ועדי דווידוב (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מישל מדר ועדי דווידוב (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

יסמין ול הודחה בקרב הראשון במשקל עד 52 ק"ג מול צרפתיה שהעפילה לחצי הגמר. מחר יתחרה אדי שרבנסקו במשקל 51 ק"ג. שרבנסקו המדורג חמישי ייאלץ לפרוש מהתחרות אם יעפיל לשלבים הגבוהים בשל כניסת יום כיפור.