סילבן שלום ומארווין גולדקלאנג
סילבן שלום וגולדקלאנג. פגישה חיובית | תמונת AVI: קובי אליהו, מערכת ONE

היום (ראשון) בצהריים נערכה פגישה בין המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, לבין מארווין גולדקלאנג, יו"ר קבוצת הבייסבול, צרלסטון ריברדוגס, ובעל מניות בקבוצת הניו יורק יאנקיז.

מטרת הפגישה היתה לקדם את תרבות הבייסבול בישראל שבשלב זה נמצאת במקום נמוך מאד. כזכור, בקיץ 2007 קמה ליגת הבייסבול בישראל אך היא לא נחלה הצלחה גדולה ולאחר מכן, חדלה מפעילות. כעת, שנתיים לאחר מכן, החלו מגעים בין גולדקלאנג לשר שלום כאשר המטרה של השניים, בשיתוף משרד הספורט ומשרדים נוספים שיסייעו, תהיה להקים ליגת בייסבול מקצוענית בישראל.

בשלב הראשון, ברור לכל שיצטרכו להקים אצטדיונים חדשים שיוכלו לא רק להכיל בהם בייסבול אלא גם כדורגל, כדורסל, קונצרטים, תיאטרון ועוד.

השר שלום התייחס לנושא ואמר: "ראשית אני מאד שמח שמארווין הגיע לישראל. דמות כמותו בהחלט יכולה לתרום לתרבות הספורט בארץ. כמו כן, הוא מתמחה בהקמת ליגות קטנות של בייסבול שיש בהן קהל של אלפים. המטרה שלו היא להקים בישראל ליגת בייסבול שתתחרה מהצפון ועד הדרום".

"הוא רוצה שיהיה שיתוף פעולה עם הירדנים והפלשתינים בנושא. מארווין כבר יצר קשר עם האנשים הללו לצורך העניין ואנחנו כמובן כאן במשרד לשיתוף פעולה אזורי וגם במשרדי הנגב והגליל. מארווין יצר כבר קשר עם מספר רשויות מקומיות. הוא פעל עימם במרכז הארץ וכל זאת במטרה לקבל קרקעות ולהקים אצטדיונים שיהיו רב שימושיים. כאשר מישהו מגיע עם יוזמה מבורכת כזאת אז מטרתנו הינה לפתוח לו דלתות נוספות ולקצר את ההליכים הבירוקרטיים".

"חשוב לציין שמארווין עושה הכל מכספו הפרטי. אנחנו נשמח לעזור למארווין ולמרות שאינני אוהד מושבע של בייסבול אני חושב שיש בישראל קהל אוהדים גדול למשחק הזה. הכל מתוך מטרה לייצר דור צעיר וחדש שיילמד וישחק בייסבול. אני, באופן אישי, מאד מאמין בפרויקט ומאחל הצלחה".

מארווין גולדקלאנג התייחס אף הוא למיזם והוסיף: "הבנתי שמשרדי הממשלה מקציבים 70-75% לכדורגל ולכדורסל. אני מאד מקווה שעם התמיכה שלנו יגיעו גם ספונסרים כדוגמת הטוטו ויוכלו לתמוך. בליגות כאלו חשוב מאד להביא ספונסרים. אין לי ספק שאם הפרויקט הזה ייצא לפועל למרות הקושי הרב שמסביב, יגיעו המון בני נוער וילדים לשחק, ללמוד ולהבין את משחק הבייסבול ששיגע מילוני אנשים בארה''ב".

דרך אגב, אותו מארווין גולדקלאנג שקל לפני חמש שנים לרכוש את קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים בתקופתו של מאיר פניג'ל. באותה התקופה נערכו שיחות בין הצדדים אך הענין לא יצא לפועל בסופו של דבר. גולדקלאנג לא רצה להתייחס לנושא בטענה שחלפו כבר הרבה שנים והיום זה כבר לא על הפרק.