וונקובר, הלילה. טקס מרשים (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
וונקובר, הלילה. טקס מרשים (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בצל הטרגדיה הגדולה שעברה על המשלחת הגאורגית לקנדה, התקיים הלילה (שבת) טקס הפתיחה הנוצץ של אולימפיאדת החורף בוונקובר.

כזכור, שעות ספורות לפני טקס הפתיחה, חלה תאונה מצערת לאחר שהגולש הגאורגי, נודאר קומריטשווילי איבד שליטה על מזחלת השלג שלו באימון, ובמהירות של כ-140 קמ"ש, התנגש בעמוד הפלדה של גדר הבטיחות באחד המסלולים. הגולש, נפצע קשה בפניו ולאחר שקיבל טיפול ראשוני במקום, הועבר לביה"ח, שם הרופאים קבעו את מותו.  

אבל, אין ברירה, ההצגה חייבת להימשך. בטקס מרשים לעיני 60,000 צופים באצטדיון האולימפי של ונקובר, יצאה לדרכה אולימפיאדת החורף 2010. אגדת ההוקי הקנדית, וויין גרצקי, קיבל את הכבוד הגדול והדליק את הלפיד האולימפי.

גם לישראל יהיה ייצוג בתחרויות: האחים אלכסנדרה ורומן זרצקי שיתחרו בהחלקה אומנותית על הקרח ומיכאל רנג'ין, גולש סקי אלפיני שיתחרה בסלאלום.

גרצקי והלפיד. אחד הגיבורים הכי גדולים של קנדה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
גרצקי והלפיד. אחד הגיבורים הכי גדולים של קנדה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, ז'ק רוג, לא הסתיר את התרגשותו ואמר בטקס: "שוב אנחנו כאן בקנדה, בפעם השלישית בהיסטוריה של משחקי אולימפיאדת החורף. אחרי מונטריאול וקלגרי, הגיע זמנה של רצועת החוף המערבית באומה אוהבת הספורט הנהדרת הזו לארח את האתלטים מכל רחבי העולם. תודה לך קנדה על הנאמנות הגדולה לרוח האולימפית".  

רוג פנה גם לספורטאים כשביקש: "המשחקים האלה שייכים לכם אז תעשו כאן קסמים שכולנו משוועים לראות דרך הביצועים שלכם. זכרו, אתם המודלים לחיקוי עבור בני הנוער ברחבי העולם. אין תהילה ללא אחריות". 2,500 ספורטאים מ-82 מדינות ברחבי העולם יתחרו במשחקים אשר יסתיימו ב-28 בפברואר.

ז´ק רוג (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
ז´ק רוג בטקס הפתיחה. &" (GettyImages) | צילום: מערכת ONE
המשלחת הישראלית באולימפיאדה בוונקובר. שיהיה בהצלחה (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
המשלחת הישראלית באולימפיאדה בוונקובר. שיהיה בהצלחה (GettyImages) | צילום: מערכת ONE