מריט. המטרה הבאה: האולימפיאדה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
לשון מריט. השתמש בחומר אסור (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מבוכה גדולה לאתלטיקה האמריקנית. לשון מריט, אלוף העולם והאלוף האולימפי בריצה ל-400 מטרים, נכשל בשלוש בדיקות סמים בין אוקטובר 2009 לינואר 2010.

עורך דינו של מריט, הווארד ג'ייקובס, פירסם הצהרה על פיה מריט נכשל בבדיקות בעקבות חומרים המחזקים את הגבריות אותם צרך. מריט עלול לספוג עונש השעיה של שנתיים והודה כי הוא עשה טעות "טיפשית, חובבנית ואגואיסטית".
 
מריט טעון כי לא ידע כי המוצר בו השתמש מכיל סטרואיד אסור ושיחרר הצהרה רשמית בנושא: "לגלות שנכשלתי בבדיקה בגלל מוצר שצרכתי מסיבות אישיות זה דבר מאוד לא קל. אני מקווה שהספונסרים, המשפחה, החברים שלי והספורט עצמו יסלחו לי. כל עונש שלא אספוג לא יטשטש את המבוכה וההשפלה שאני חש".

מריט אף הודה כי לא קרא את רשימת החומרים שהיתה כתובה על אריזת המוצר.  אגב, אי הידיעה של מריט כביכול על החומרים שהכיל המוצר שצרך, לא תקל על העונש שלו שכן החוקים נגד השימוש בסמים קובעים כי לאתלט יש אחריות מלאה על כל חומר הנמצא בגופו.

דאג לוגאן, מנכ"ל איגוד האתלטיקה האמריקאית זעם על מעשיו של מריט ואמר: "הוא דאג לעצמו כעת לסטיגמה גרועה שתלווה אותו כל חייו. המעשים שלו מצביעים על חוסר בבגרות ובאחריות. מעשיו האנוכיים עושים נזק למאמצים שלנו להילחם במגפה של השימוש בסמים ממריצים בספורט".

מריט. חיזק את הגברא ועכשיו יחזק גם את ארון המדליות שלו (GettyImage (צילום: מערכת ONE)
מריט. יושעה לזמן רב (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

לשון מריט נחשב למי שפתח מחדש את התחרות בריצה ל-400 מ', מקצוע  שנחשב לנעול נוכח השליטה הכמעט בלעדית של הרץ האמריקאי, ג'רמי וורינר, בן טיפוחיו של שיאן העולם מייקל ג'ונסון.

מריט הצליח להראות לוורינר את הגב בשתי התחרויות הגדולות האחרונות, האולימפיאדה בבייג'ין ב-2008 ואליפות העולם בברלין ב-2009.