הצרפתים חוגגים, שחקני וויילס בדיכאון (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
הצרפתים חוגגים, שחקני וויילס בדיכאון (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

נבחרת הראגבי של צרפת גברה הבוקר (שבת) 8:9 על נבחרת וויילס בחצי גמר אליפות העולם והעפילה, בפעם השלישית בהיסטוריה, לגמר הטורניר. הצרפתים לא היו מרשימים, בלשון המעטה, אך הם ניצלו יתרון מספרי לאורך יותר משעה בעקבות הרחקתו מעוררת המחלוקת של הקפטן הוולשי סם וורברטון, בתוספת סדרת פנדלים לא מדוייקים של הוולשים, כדי לסדר לעצמם מקום במשחק על התואר.

65,000 וולשים הגיעו לאצטדיון המילניום בעיר הבירה קרדיף כדי לצפות יחד, במסכי ענק, בנבחרתם עולה לראשונה בהיסטוריה לגמר. עוד 60,000 אלף ביציעי העדן פארק באוקלנד, רובם המוחלט לובשים את האדום של וויילס, ראו את הנבחרת שלהם פותחת את המשחק בסערה.

אך למרות שהאדומים הגיעו מספר פעמים לאיזור 22 המטרים של צרפת, הם הצליחו לעלות רק ל-0:3, עם בעיטה מוצלחת של ג'יימס הוק בדקה השמינית. המזל של הוולשים התהפך בדקה העשירית, כשאדם ג'ונס נפצע ונאלץ לצאת. דקה אחר-כך זכו הוולשים בפנדל נוסף, אך הפעם הוק החליק לפני הבעיטה, שהחמיצה את השער בסנטימטרים. אבל זו היתה רק ההקדמה למזל הרע באמת.

בדקה ה-18 קיבל וינסנט קלרק הצרפתי את הכדור והתחיל לרוץ קדימה, כשמולו הגיע וורברטון, שהניף אותו באוויר וזרק אותו לדשא. השופט האירי אלאין רולנד, בהחלטה שעוד ידובר בה רבות, הרחיק את הקפטן באדום והשאיר את וויילס ב-14 שחקנים למשך יותר משעה. זו רק הפעם השניה ב-88 משחקים בינלאומיים בין צרפת לוויילס בה שחקן באדום מורחק.

וויילס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
וויילס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

כבר לאחר שלוש דקות הצרפתים קיבלו פנדל כתוצאה מטעות וולשית בסקראם ומורגן פארה לא נתן לשריקות מהקהל לבלבל אותו בדרך ל-3:3. עד למחצית הספיק הוק להחמיץ פנדל נוסף, בעוד פארה כבש בהזדמנות השניה שניתנה לו והצרפתים ירדו להפסקה ביתרון 3:6.

עשר דקות בתוך המחצית השניה כבש פארה את הפנדל השלישי שלו והעלה את הצרפתים ל-3:9, אך התוצאה משקרת. גם בחסרון מספרי הוולשים עמדו בכבוד ואף היו עדיפים בחלק גדול מהמשחק ובדקה ה-58 הם גם הצליחו להשיג טריי ראשון לאחר פריצה נהדרת של מייק פיליפס בין השחקנים בכחול. סטיבן ג'ונס, שהחליף את הוק, יכול היה להעלות את וויילס ליתרון אבל גם הפנדל שלו לא היה מדוייק והצרפתים עדיין מוליכים 8:9.

גם ניסיון של ג'ונס לדרופ-גול מיד לאחר מכן לא מצא את המסגרת אך לקראת הסיום הלחץ של וויילס גבר במטרה להפוך את התוצאה. חמש דקות לסיום הגיע הרגע הדרמטי מכולם, עם עוד פנדל שקיבלו הוולשים. הפעם היה זה לי הפפני שלקח את האחריות אבל הבעיטה שלו, שדווקא היתה מדוייקת, ירדה סנטימטרים מתחת לקורת השער. עד לסיום שמרו הצרפתים על היתרון והחגיגות בסיום היו שלהם. גביע העולם נפרד, כנראה, מהנבחרת המרגשת ביותר.

אוהדת וויילס בהלם אחרי ההפסד (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדת וויילס בהלם אחרי ההפסד (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

למרות הניצחון, הצרפתים יודעים שהיכולת הזו לא תספיק להם בגמר, שם הם יהיו אנדרדוג, אם זה יהיה מול מארחת הטורניר ניו זילנד ואם מול אוסטרליה. שתי הנבחרות שנחשבו לפייבוריטיות טרם גביע העולם ייפגשו מחר (ראשון) בבוקר בחצי הגמר השני, במשחק הגדול של ארבע השנים האחרונות. בכל מקרה, צרפת תחפש נקמה בגמר. ה'לה בלו' העפילו למשחק על התואר הגדול פעמיים עד כה, כאשר בפעם הראשונה, ב-1987, הם הפסידו לניו זילנד ו-12 שנים לאחר מכן, היו אלה האוסטרלים שהכניעו אותם. האם כעת, אחרי12 שנים נוספות, הגיע הרגע של הצרפתים? התשובות ביום ראשון הבא.