אנסטסיה גלושקוב. הישג נהדר שלה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אנסטסיה גלושקוב . אלופת ישראל(קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

שחייה אמנותית: אנסטסיה גלושקוב מהפועל יובלים ירושלים, הוכתרה בסוף השבוע לאלופת ישראל בתרגיל סולו טכני, לאחר שצברה 91.834 נק' והקדימה בהפרש ניכר את חברתה לאגודה וצעירת המשתתפות, סשה קונין, שזכתה ב-82.667 נק'.

שלישית סיימה אינה יופה, בת זוגה של גלושקוב לדואט, שהסתפקה ב-81.166 נק'. גלושקוב ויופה תצאנה בעוד כשבועיים לאליפות שוייץ הפתוחה, לתחרות הכנה אחרונה לפני אליפות אירופה לבוגרות, שתיערך בהונגריה.

גם לקונין היתה זו תחרות מבחן אחרונה מוצלחת לקראת אליפות אירופה לנערות, שתתקיים בעוד כשבועיים בפינלנד. לשחייניות הקדטיות היתה זו תחרות המבחן האחרונה, לפני השתתפותן בגביע קומן שתיערך בחודש אוגוסט ביוון.

טלי רמניק מהפועל אשדוד, שפיגרה במעט אחרי תרגילי החובה, הציגה בתרגיל הסולו יכולת גבוהה וקטפה את תואר אלופת ישראל לקדטיות, אחרי שצברה בסיכום הכולל 73.252 נק'.

גלושקוב ויופה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
גלושקוב ויופה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

במקומות השני והשלישי סיימו שחייניות הפועל פ.מ. יבנה. ענת ליסמן הצליחה לדחוק את חברתה לאגודה, קרין קוניקוב, למקום השלישי, למרות שקוניקוב הובילה בתום תרגילי החובה.

בצעירות, היו בנות הפועל פ.מ. יבנה על הגובה, אחרי שכבשו את שני המקומות הראשונים. לאה בובליל זכתה בזהב עם 65.005 נק' וגם כאן הצליחה המנצחת לבצע מהפך אחרי שיריבתה-חברתה, גל ליטמן, דורגה ראשונה לאחר תרגילי החובה, אך בשקלול הנקודות היא הגיעה בתרגיל הסולו רק למקום השני עם 64.790 נק', הרבה לפני נטע קוק מהפועל גדרות-עשרת שצברה 60.589 נק'.

בתרגיל המשולב, ניצחה הפועל יובלים ירושלים עם 83.000 נק', למרות שחסרה את בכירת השחייניות, אתי לוי, אשר לא חשה בטוב. בקדטיות ניצחה הפועל פ.מ. יבנה עם 75.500 נק' והקדימה את הפועל אשדוד, שהסתפקה בסגנות גם בגיל הנערות. סדר זה נשמר גם בגיל הצעירות. האליפות נערכת ב"מרכז ציפורי" ביער ירושלים.

אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אנסטסיה גלושקוב ואינה יפה מהפועל יובלים ירושלים זכו בתרגיל הדואט הטכני. השתיים צברו 89.667 נק' ויכולות לצאת בראש מורם לתחרות ההכנה בשווייץ, בטרם הופעתן באליפות אירופה בבודפשט בסוף חודש יולי.

במקום השני סיים הדואט של דיאנה דילן וסשה קונין, גם כן מהפועל יובלים ירושלים, עם 84.334 נק', וגם הן הוכיחו כי הן מוכנות לקראת יציאתן, בשבוע הבא, לאליפות אירופה לנערות בפינלנד. הצמד הבכיר אתי לוי ויבגניה טטלבאום נאלץ לפרוש מהתחרות עקב מחלתה של לוי.

בקדטיות ניצחו, באופן משכנע, ענת ליסמן וקרין קוניקוב, מהפועל פ.מ. יבנה, עם 73.314 נק' ואף הן ראויות לייצג את ישראל, בחודש הבא, באליפות מדינות הים-התיכון ביוון. בסגנות תרגילי הרשות סיימו היבנאיות משה ליאור ועדן קרביץ, אך בשקלול הכולל עם תרגילי החובה הן דורגו אחרונות, עקב היעדרותה של קרביץ מתרגילי החובה, עקב מחלה. כתוצאה מכך, הוענקה מדליית הכסף לרותם בן-דוד וטלי רמניק מהפועל אשדוד, אשר צברו בניקוד המשוקלל 70.424 נק'.

אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בנות הפועל פ.מ. יבנה הוכיחו כי גדלות במועדון ותיק זה, שהיה חלוץ השחייה האומנותית בישראל, דור מצטיין חדש של שחייניות אומנותיות, כאשר הצעירות לאה בובליל וגל ליטמן כבשו את הבכורה בגיל הילדות עם 65.565 נק', כשהן מקדימות את חברותיהן לאגודה לינוי אבוחצירה וגל שקלרסקי שצברו 60.588 נק'.

האליפות ננעלה בתרגיל הקבוצתי עם מיני מהפך בגיל הקדטיות. בנות הפועל גדרות אומנותית, אשר הובילו בתום תרגילי החובה, נאלצו לראות את שמחת בנות הפועל אשדוד, אשר הציגו תרגיל רשות מלבב שהעניק להן את הבכורה בניקוד המשוקלל עם 67.213 נק', 307 אלפיות הנקודה יותר מגדרות.

אליפות ישראל בשחיה אמנותית (MobileONE) (צילום: מערכת ONE)
אליפות ישראל בשחיה אמנותית (MobileONE) | צילום: מערכת ONE

הפועל מזכרת-בתיה, אשר הובילה בבטחה לאחר תרגילי החובה אכזבה מאד והידרדרה למקום האחרון בתרגילי הרשות, אך ההישגים הטובים שלהן בחובה הספיקו להן לכבוש, בניקוד המשוקלל, את מדליות הארד. בגיל הצעיר הייתה הפועל פ.מ. יבנה משכמה ומעלה, וכבשה את המקום הראשון, ללא עוררין, עם 61.986 נק', למעלה מ-5 נק' שלמות מהפועל אשדוד.

בניקוד הקבוצתי, ניצחה, כצפוי בקבוצת הגיל נערות/בוגרות, הפועל יובלים ירושלים. בקדטיות, הוכרע הקרב לטובת הפועל מזכרת-בתיה, אשר זוכה, לראשונה בתולדותיה, בגביע הניקוד הקבוצתי הכולל עם 941 נק' לפני הפועל פ.מ. יבנה שצברה 925 נק'. בצעירות, ניצחה בבירור הפועל פ.מ. יבנה עם 1,093 נק'.