המתעמלות עם שטילוב וריבקין (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
המתעמלות עם שטילוב וריבקין (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

המשלחת הישראלית ללונדון 2012 צמחה היום (שלישי) בשש ספורטאיות לאחר שנבחרת ההתעמלות האומנותית השיגה את הקריטריון האולימפי בתחרות המיון בלונדון כשסיימה במקום השלישי. הנבחרות היחידות שהקדימו אותה היו ספרד ואוקראינה שסיימו במקומות הראשון והשני בהתאמה.

כבר אתמול נראו הבנות במצב מצוין לאחר שדורגו במקום השלישי בתום תרגיל הכדורים וכל שנותר להן הוא להשלים את העבודה עם תרגיל החישוקים והסרטים ולהישאר בין ארבע הראשונות. החמישייה הישראלית עלתה ראשונה לתרגיל והשיגה ניקוד של 25.600 בתרגיל וסך הכל 51.900 נקודות.

השישייה הישראלית ללונדון (חמש מתעמלות בתרגיל + מחליפה) תכלול את מורן בוזובסקי, פולינה ז'קולוז'ני, מרינה שולס, נועה פלצ'י, ויקטוריה קושל ואליאורה ז'קולובוסקי. באולימפיאדת בייג'ין, הנבחרת בהרכב שונה לחלוטין רשמה הישג מזהיר כשסיימה במקום השישי.

נבחרת ההתעמלות האומנותית תהיה הייצוג היחיד של ישראל בתחרות קבוצתית בלונדון, להעפלה שלהן יש חשיבות מכרעת לגבי גודל המשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים.

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, התקשרה למאמנת, אלה סמופלוב ובירכה אותה על זכייתה של נבחרת ההתעמלות האמנותית בכרטיס למשחקים האולימפים בלונדון בקיץ. השיחה התקיימה בזמן אימון שהעבירה סמופלוב למתעמלות כך שגם הן שמעו את דברי הברכה של השרה לבנת: "אני גאה בכן על ההישג המרשים. הבאתן לנו גאווה גדולה. תמשיכו להצליח ואני בטוחה שגם תביאו בקיץ מדליה".

ולריה מקסיוטה. תצליח להעפיל ללונדון? (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
ולריה מקסיוטה. תצליח להעפיל ללונדון? (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

נכון לעכשיו, שמונה מתעמלים הבטיחו את מקומם בלונדון, אלכס שטילוב בהתעמלות מכשירים, נטע ריבקין בהתעמלות אומנותית ונבחרת ההתעמלות האומנותית. שני מתעמלי מכשירים נוספים, ולריה מקסיוטה ופליקס ארונוביץ', קבעו את הקריטריון הבינלאומי אך יצטרכו להשיג את הקריטריון הישראלי באליפות אירופה הקרובה.

ויקטוריה פילנובסקי סיימה במקום ה-15 בתחרות האישית עם 98.825 נקודות ולא השיגה את הכרטיס ללונדון 2012.